Białoruś mocno odpowiada na sankcje. Ambasador UE "poproszony" o wyjazd do Brukseli

Ambasador UE na Białorusi został „poproszony o wyjazd na konsultacje do Brukseli”, Mińsk zawiesza udział w unijnym Partnerstwie Wschodnim i rozpoczyna procedurę zawieszenia udziału w umowie o readmisji – poinformowało w poniedziałek białoruskie MSZ. To reakcja na sankcje UE.
Protest przeciwko białoruskiemu reżimowi, zdjęcie ilustracyjne  Białoruś mocno odpowiada na sankcje. Ambasador UE
Protest przeciwko białoruskiemu reżimowi, zdjęcie ilustracyjne / PAP/EPA/TIAGO PETINGA

MSZ Białorusi wezwało na konsultacje swojego ambasadora przy UE. Wyjazd na konsultacje do Brukseli resort „zaproponował” także ambasadorowi UE w Mińsku – Dirkowi Schuebellowi.

Mińsk zapowiedział również zawieszenie udziału w unijnym programie Partnerstwa Wschodniego oraz rozpoczęcie procedury wstrzymania działania umowy z UE o readmisji – poinformowano w komunikacie.

W związku z wprowadzeniem przez UE czwartego pakietu sankcji wobec Białorusi szef przedstawicielstwa UE w Mińsku został wezwany na konsultacje do MSZ tego kraju w celu przekazania informacji o „konkretnych działaniach w ramach konieczności odpowiedzi na kroki, zagrażające bezpieczeństwu narodowemu Białorusi i przynoszące bezpośrednie szkody gospodarce i obywatelom”. (PAP)

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe