REKLAMA

Giertych publikuje nagranie ws. Tuska. To już koniec rządów Budki w Platformie? [WIDEO]

Roman Giertych opublikował osobliwe nagranie z wydarzenia „Młodzi. Forum Dialogu”. Czy obecny przewodniczący PO Borys Budka pożegna się ze swoim stanowiskiem?
 Giertych publikuje nagranie ws. Tuska. To już koniec rządów Budki w Platformie? [WIDEO]
/ fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz / Twitter


Jak informuje serwis tvp.info, nagranie opublikowane przez Romana Giertycha pochodzi z wydarzenia „Młodzi. Forum Dialogu”. Na udostępnionym filmie słychać byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego, który przekonuje, że Donald Tusk nie powinien być jedynie honorowym przewodniczącym lub pełniącym obowiązki, ale pełnoprawnym szefem partii.

– Jest zwołana Rada Krajowa i mam nadzieję, że ona podejmie decyzję. Donald Tusk jest honorowym przewodniczącym Platformy, więc tym bardziej, jeśli będzie taka wola obecnego przewodniczącego Platformy, to ja uważam, że powinien zostać zwykłym przewodniczącym Platformy – powiedział Sikorski.

Słowa europarlamentarzysty wywołały ogromne brawa. – Przekażę mu państwa oklaski – zareagował były szef MSZ.

„Sytuacja wyraźnie rozbawiła zebranych polityków PO – na wydarzeniu byli obecni m.in. marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i były wiceszef PO Grzegorz Schetyna” – zwraca uwagę serwis tvp.info.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura