REKLAMA

Bartłomiejowi M., byłemu współpracownikowi Macierewicza, grozi 10 lat?

Portal RMF24 podał dziś, że były asystent Antoniego Macierewicza Bartłomiej M. może mieć kłopoty. Mężczyźnie ma grozić do 10 lat pozbawienia wolności, o które ma wnioskować prokuratura. Sprawa związana ma być z działaniem na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
 Bartłomiejowi M., byłemu współpracownikowi Macierewicza, grozi 10 lat?
/ pixabay.com/janeb13

Prokuratura w Tarnobrzegu miała przesłać do sądu akt oskarżenia sześciu osób, chodzić ma o "działania na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz powoływanie się na wpływy w resorcie obrony" - pisze RMF24.

Chodzi o zawieranie umów niekorzystnych dla spółki, dotyczące m.in. organizacji koncertu, fikcyjnych usług szkoleniowych czy targów obronnych

- czytamy.

RMF24 informuje, że Bartłomiej M i  urzędniczka w Ministerstwa Obrony Narodowej Agnieszka M., narazić mieli wspólnie Polską Grupę Zbrojeniową na na straty rzędu 1,2 mln zł.

Medium podaje - powołując się na prokuraturę - że Bartłomiej M. miał powoływać się także "na wpływy w MON" obiecując pomoc w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych.

Uzyskał w ten sposób 55 tys. zł, natomiast działający z nim były poseł Mariusz K. - 35 tys. zł

- czytamy.

Spośród sześciorga oskarżonych, czworgu - w tym Bartłomiejowi M. - grozić ma do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałej dwójce do 8 lat.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura