Były polityk PO: "Tusk gorylem, Trzaskowski orangutanem" [WIDEO]

– Jest zawodnikiem wagi ciężkiej – mówił o Donaldzie Tusku poseł Klub Parlamentarny Koalicja Polska Jacek Protasiewicz.
Był premier Donald Tusk i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski Były polityk PO:
Był premier Donald Tusk i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski / Flickr.com/European People's Party/(CC BY 2.0)

Na antenie TVP Info Michał Rachoń pytał posła KP o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Na początku programu dziennikarz przypomniał wypowiedź Protasiewicza sprzed kilku dni.

– Kiedyś Andrzej Olechowski mówił, dlaczego goryl jest królem dżungli. Dlatego, że jest gorylem: Ma 600 kilogramów i nikt mu nie podskoczy. Ktoś o takiej wadze politycznej, jak Donald Tusk, wraca do Polski i jak powie: „Borys, posuń się”, to Borys musi się posunąć. Z gorylem w dżungli jeszcze nikt nie wygrał – stwierdził w ubiegłym tygodniu, w programie „Mówiąc Wprost” Protasiewicz.

– Czy Donald Tusk jest gorylem polskiej polityki? – zapytał polityka Rachoń, nawiązując do wypowiedzi z programu „Mówiąc Wprost”.

 

 

 

– Jest zawodnikiem wagi ciężkiej (…) I rzeczywiście, kiedy powiedział kilkanaście dni temu: Borys, posuń się, to Borys się posuwa. Natomiast rozumiem, że nie chce się posunąć Rafał Trzaskowski – ocenił polityk.

– Natomiast nie chce się „posunąć” Rafał Trzaskowski, ale ja mam takie wrażenie, że tu też nie ma równowagi – tłumaczył dalej Protasiewicz. 

– Z całą sympatią do Rafała (...), ale jeśli szukamy już takich „dżunglowych” porównań, to Rafał Trzaskowski jest raczej orangutanem. Orangutan może chcieć się postawić gorylowi, ale pewnie nie miałby szans w tym starciu jak Gołota z Tysonem – stwierdził poseł.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe