REKLAMA

Collegium Intermarium: Kulisy miejsca zbrodni – spotkanie ze śledczymi

• Jak wygląda praca funkcjonariuszy na miejscu zabójstwa? Odpowiedź na to pytanie można poznać na spotkaniu ze śledczymi 7 lipca. • W wydarzeniu wezmą udział prokurator Jacek Skała i negocjator policyjny Dariusz Loranty. • Spotkanie organizuje Uczelnia Collegium Intermarium.
 Collegium Intermarium: Kulisy miejsca zbrodni – spotkanie ze śledczymi
/ fot. Flickr / IAEA Imagebank

„Collegium Intermarium prowadzi obecnie rekrutacje na studia, w tym na kierunek prawo w ramach jednolitych studiów magisterskich, ale też wiele kierunków podyplomowych, spośród których jeden dotyczy pracy biegłych. Przyszli studenci – i wszyscy zainteresowani – będą mieli okazję poznać tajniki pracy śledczych. To wydarzenie pozwoli zrozumieć zdecydowanie mniej oczywiste aspekty dochodzeń, z perspektywy praktyków z wieloletnim doświadczeniem” - podkreśla Jacek Władysław Bartyzel – szef działu PR Collegium Intermarium.

Prokurator Jacek Skała jest przewodniczącym Związku Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP oraz członkiem Rady Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej. Nadkomisarz Dariusz Loranty to jeden z najsłynniejszych negocjatorów policyjnych. Pracował przy ok. 50 sprawach dotyczących porwań dla okupu. Był wykładowcą na kilku uczelniach.

Goście spotkania opowiedzą o postępowaniu śledczych na miejscu zbrodni. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca osób zaangażowanych w śledztwo. Usłyszą też o tym, co jest najistotniejsze w ustaleniu sprawcy zabójstwa, o technikach kryminalistycznych i aspektach prawnych.

Wydarzenie odbędzie się 7 lipca w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, w Warszawie. Do udziału w spotkaniu można się zapisać przez formularz. Transmisja online na kanale YouTube Collegium Intermarium.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura