REKLAMA

Financial Times. "Tuskowi uda się przywrócić PO 20% w sondażach. Ale to nie wystarczy. Nad jego głową jest sufit"

W atmosferze konfliktu wewnętrznego i marginalizacji konkurentów, Donald Tusk przejął dziś obowiązki szefa Platformy Obywatelskiej, jednak wg. Jamesa Shottera, który opisuje sprawę w internetowej wersji Financial Times zadanie przed nim trudne.
Platforma Obywatelska, wieczór wyborczy 2011 Financial Times.
Platforma Obywatelska, wieczór wyborczy 2011 / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Platforma Obywatelska RP

- Poparcie dla partii spadło w ostatnich sondażach do zaledwie 16 proc., pozostawiając ją w tyle za Prawem i Sprawiedliwością oraz Polską 2050, nową centrową partią Szymona Holowni.

- pisze Shotter, który zwraca uwagę na rozłam pokoleniowy w Platformie, którego symbolem jest Rafał Trzaskowski, który miał reprezentować pokolenie młodszych polityków PO.

- Myślę, że Tuskowi uda się sprowadzić Platformę Obywatelską z powrotem do ponad 20 proc. w sondażach i myślę, że stanie się to szybko, co da mu coś, na czym może się oprzeć (...) Ale myślę, że to nie wystarczy, by w sondażach wyprzedzić PiS. Myślę, że nad głową Tuska jest sufit. Polska zmieniła się od jego wyjazdu. Wiele osobo, albo nie podoba się to, co robiła Platforma Obywatelska, gdy była u władzy, a inni tego nie pamiętają

- mówi cytowany w artykule Wojciech Szacki [Polityka Insight]

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura