REKLAMA

Były minister rządu Tuska i poseł KO opublikował fejkowe zdjęcie. Teraz się tłumaczy

Bartłomiej Sienkiewicz to były minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska, oraz, co w tym przypadku ważne, koordynatora służb specjalnych – 28 lutego 2013 prezes Rady Ministrów przekazał mu nadzór i zadanie koordynowania działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, CBA oraz wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. Dziś opublikował na Twitterze fejkowe zdjęcie.
fake news Były minister rządu Tuska i poseł KO opublikował fejkowe zdjęcie. Teraz się tłumaczy
fake news / Pixabay.com

Zdjęcie przedstawia Jarosława Kaczyńskiego na tle napisu "Prowadź nas i bąć naszym sterem" z oczywistym błędem ortograficznym. Tyle, że zdjęcie nie jest fotomontażem.

- I dlatego oni powinni zniknąć z polityki, jeśli nie mamy stać się narodem kretyno-analfabetów

- skomentował Sienkiewicz

Natychmiast wytknięto mu publikację fejka.

- "oni powinni zniknąć z polityki, jeśli nie mamy stać się narodem kretyno-analfabetów" - napisał poseł, który posłużył się fałszywką, co w najlepszym wypadku oznacza, że nie ma zdolności weryfikacji treści z Internetu. (...) Czy fotograf PAP, Mateusz Marek wyraził zgodę politykowi PO na użycie jego zdjęcia do spreparowania oczerniającego fejka?

- zapytał red. Samuel Pereira publikując oryginalne zdjęcie

- Podobno zdjęcie jakie zacytowałem jest fejkiem. Na wszelki wypadek kasuje wpis. Nadal uważam, że rządy PiS chcą zmienić Polaków w kretyno- analfabetów. Dowodem nie jest zdjęcie ale min. Czarnek.

- pisze teraz Sienkiewicz


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura