TVN24 nadal bez przedłużonej koncesji. Interwencja ambasady USA

Ambasada USA lobbowała w sprawie TVN24. Zabiegała o spotkanie z KRRiT, jednak ta stawiała twarde warunki – poinformował dziennik "Rzeczpospolita".
 TVN24 nadal bez przedłużonej  koncesji. Interwencja ambasady USA
/ Piotr Drabik / CC BY 2.0 / Flickr.com

Jak donosi "Rzeczpospolita", w środę 16 czerwca miało odbyć się spotkanie chargé d'affaires ambasady Stanów Zjednoczonych Bixa Aliu z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim.

Z korespondencji między Ambasadą USA a KRRiT wynika, że Amerykanie chcieli podjąć rozmowy na temat przedłużenia koncesji dla TVN24. Ostatecznie do spotkania jednak do niego nie doszło. Ambasada USA nie chciała zgodzić się, aby spotkanie było nagrywane i protokołowane.

15 czerwca Aliu napisał do Kołodziejskiego mejla, w którym powołał się na wielowiekową przyjaźń między Stanami Zjednoczonymi i Polską (...) Dodał, że przedłużanie procesu decyzyjnego w sprawie TVN 24 jest niepokojące, bo poprzednim razem koncesję dla stacji przyznano po trzech miesiącach od złożenia wniosku.

– napisano na stronie dziennika.

Przypomnijmy, że 26 września to ostatni dzień, w którym TVN24 będzie mógł legalnie nadawać w Polsce, jeśli nie uda się mu przedłużyć koncesji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe