REKLAMA

Pilne! W lipcu wojskowe manewry polsko-litewsko-ukraińskie

W drugiej połowie lipca na zachodzie Ukrainy odbędą się ćwiczenia wojskowe brygady litewsko-polsko-ukraińskiej - poinformował w poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W manewrach "Trzy miecze 2021" będą też uczestniczyć Amerykanie.
 Pilne! W lipcu wojskowe manewry polsko-litewsko-ukraińskie
/ grafika tysol

Wielonarodowe ćwiczenia odbędą się 17-30 lipca w Międzynarodowym Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w Jaworowie pod Lwowem - czytamy w komunikacie sztabu generalnego. W manewrach weźmie udział ponad 1200 żołnierzy, ponad 200 pojazdów z czterech krajów uczestniczących: Litwy, Polski, Ukrainy i USA.

Jak zaznaczono, ćwiczenia litewsko-polsko-ukraińskiej brygady (LITPOLUKRBRIG) po raz pierwszy odbędą się na terytorium Ukrainy. Sztab podkreślił też, że manewry mają wyłącznie obronny charakter. Ich głównym celem jest ocena możliwości jednostek w operacjach dowodzonych przez LITPOLUKRBRIG. To drugie w ciągu miesiąca międzynarodowe manewry na Ukrainie. Od tygodnia na południu kraju i na Morzu Czarnym trwają ćwiczenia Sea Breeze 2021, organizowane przez Ukrainę i USA. W ćwiczeniach uczestniczy ok. 5 tys. wojskowych z 17 krajów NATO i partnerów Sojuszu, a także 32 okręty, 40 samolotów i 18 jednostek do zadań specjalnych. W ćwiczeniach bierze udział około 30 krajów, wśród uczestników jest też Polska.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura