Spotkanie Grodzki-Tusk. "To wyraz uznania dla..."

Wizytę Donalda Tuska w Senacie traktuję jako wyraz uznania dla tego, co staramy się tutaj robić, broniąc praworządności – powiedział we wtorek marszałek Izby Tomasz Grodzki. Liczę, że nowa energia będzie obecna w Senacie – dodał.
Pełniący obowiązki przewodniczącego PO Donald Tusk (L) oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki (P). Spotkanie Grodzki-Tusk.
Pełniący obowiązki przewodniczącego PO Donald Tusk (L) oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki (P). / PAP/Marcin Obara

Pełniący od soboty obowiązki przewodniczącego PO Donald Tusk spotkał się we wtorek z marszałkiem Senatu.

Na konferencji po tym spotkaniu Grodzki powiedział, że wizytę Tuska w Senacie traktuje jako wyraz uznania dla tego, co senacka większość stara się robić, "broniąc się przed złem, broniąc praworządności, poszanowania praw człowieka i zrozumienia, że różnorodność jest zaletą, a nie wadą".

Wskazywał przy tym, że w najbliższym czasie senatorów czeka wiele kluczowych głosowań, m.in. w kwestii wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, czy też w sprawie budzącej międzynarodowe kontrowersje nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego.

– Omówiliśmy też wiele innych kwestii dotyczących bieżącej pracy. Liczę, że nowy impuls, nowa energia również dotrze i będzie obecna w Senacie – oświadczył Grodzki.(PAP)

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe