REKLAMA

"Wielowieyska (GW), Grochal (Newsweek), Dziubka (Onet). To są te najwyższe standardy dziennikarstwa?"

Donald Tusk wrócił na stanowisko pełniącego obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. "Wiodące media" natychmiast podjęły znane sobie z lat 2007-2015 role.
Donald Tusk
Donald Tusk / (aldg) PAP/Wojciech Olkuśnik

Donald Tusk objął stanowisko bez rozpisywania wyborów. Dotychczasowy przewodniczący Borys Budka, który miał piastować swoje stanowisko do 2023 roku, został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska, a Rafał Trzaskowski, który w ostatniej chwili również zgłosił swój akces do przewodniczenia Platformie i złożył propozycję przeprowadzenia wyborów, został zmarginalizowany.

Za to pośród dziennikarzy "wiodących mediów" trwa swoisty festiwal.

- A propos pytania TVP Info sprzed chwili skąd pieniądze na 500+, to warto przypomnieć, że połowę pieniędzy na pierwszy rok działania programu załatwił @AndrzejHalicki z aukcji LTE, która przyniosła rekordowy dochód. Niektórzy liczyli na klęskę aukcji. Ale się przeliczyli:)

- pisze Dominika Wielowieyska (Gazeta Wyborcza)

- Jeszcze jedno: żeby robić politykę, trzeba mieć kondycję, pobudka 4.30, lot do Szczecina, cały dzień spotkań, powrót 21. Weszłam do domu i padłam, a też biegam, jak @donaldtusk! Czekam na wyjazd do wschodniej Polski, byłam tam z Tuskiem w 2011, jak wchodził w interakcje z kibolami

- pisze Renata Grochal (Newsweek, wcześniej GW)

- Akurat pytanie @donaldtusk o standardy ws. Nowaka jest dość zabawne. W 2013 roku zdymisjonował go po tym, gdy prokuratura wysłała do Sejmu wniosek o uchylenie Nowakowi immunitetu ws. zegarkowej. Przypominam, że sąd ją później umorzył.

- pisze Kamil Dziubka (Onet)

- Ej Tusk! Wybronimy: Wielowieyska (GW), Grochal (Newsweek), Dziubka (Onet). To są te najwyższe standardy dziennikarstwa?

- komentuje Marcin Dobski (Salon24.pl, wcześniej Wprost)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura