REKLAMA

Polityk PSL zaskakuje. "Jestem zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19"

Mam radykalne stanowisko w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 - jestem zwolennikiem tego, żeby szczepienia były obowiązkowe - powiedział środowemu "Super Expressowi" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).
Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) Polityk PSL zaskakuje.
Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) / YouTube / Janusz Jaskółka

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) pytany był przez "Super Express" m.in. o to, czy w obliczu wariantu delta koronawirusa jest za tym, żeby obowiązkowo szczepić przeciwko COVID-19.

– Ja mam radykalne stanowisko w tej sprawie i jestem zwolennikiem tego, żeby szczepienia były obowiązkowe – powiedział. Przypomniał, że dzięki szczepieniom zapomniano o takich chorobach zakaźnych jak polio, dur brzuszny czy gruźlica albo odra. Ta ostatnia – jak stwierdził wicemarszałek –  niestety wraca do nas z powodu utraty odporności populacyjnej.

– Jestem pewien, a statystyki i liczby są najlepszym argumentem, że jeśli nie będziemy się szczepić, to te choroby będą wśród nas. Teorie antyszczepionkowe trafiły pod strzechy i niezrozumiałe jest dla nas milczenie Kościoła i proboszczów w tej kwestii. Powinni być na pierwszej linii frontu – dodał.(PAP)

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura