REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Powrót Tuska utwardza Platformę w anty-PiS-ie

– Powrót Tuska utwardza Platformę w anty-PiS-ie. To powoduje, że ta nadzieja, którą odpłynęła, że są w stanie pokonać PiS (...) dzisiaj powróci do Platformy – komentował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 Kosiniak-Kamysz: Powrót Tuska utwardza Platformę w anty-PiS-ie

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz komentował na antenie Polsat News powrót do polskiej polityki Donalda Tuska. W wypowiedziach lidera ludowców nie zabrakło złośliwości.

"PO rządziło tylko z PSL"

– Każdy kto zna choć trochę politykę, a Donald Tusk ją zna dobrze, wie że rządził tylko z PSL. Nigdy nie rządził bez PSL, nawet jak był w bardzo dobrej formie, dużo lepszej, niż jest dzisiaj Platforma – tłumaczył Kosiniak-Kamysz.

– Nie da się w Polsce lokalnej funkcjonować i w wyborach samorządowych, i w wyborach parlamentarnych bez Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wybory uzupełniające dobitnie to pokazują – dodał polityk.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył jednocześnie, że "powrotu do przeszłości nie ma". – Musi być propozycja przyszłości. Wyciągnęliśmy wnioski z tego, co się nie udało. Trzeba iść krok do przodu. Nie udało nam się zreformować wymiaru sprawiedliwości i za to zapłaciliśmy cenę – podkreślił.

Umocnienie "anty-PiSu"

Lider PSL zwrócił także uwagę, że „powrót Tuska utwardza Platformę w anty-PiS-ie”.

– To powoduje, że ta nadzieja, którą odpłynęła, że są w stanie pokonać PiS, ona odpłynęła głównie do Hołowni, to dzisiaj powróci do Platformy – tłumaczył polityk.

– Wydaje się, że tak, że najbliższych tygodniach pewnie się tak stanie (Platforma będzie przed Polską 2050 w sondażach – red.) – dodał Kosiniak-Kamysz.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura