Solidarna Polska nie poprze kandydata na RPO? Zaskakujące słowa wiceministra sprawiedliwości

Spotkanie z prof. Wiąckiem wywołało pewne wątpliwości i rozdźwięk stanowisk między naszymi parlamentarzystami – mówi Wirtualnej Polsce wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Woś.
 Solidarna Polska nie poprze kandydata na RPO? Zaskakujące słowa wiceministra sprawiedliwości
/ fot. Adrian Grycuk - Praca własna/CC BY-SA 3.0 pl

 

W czwartek Sejm ma po raz kolejny spróbować wybrać Rzecznika Praw Obywatelskich. Do tej pory wszystkie sześć prób kończyło się niepowodzeniem. Teraz kandydatem jest popierany przez opozycję i Prawo i Sprawiedliwość prof. Marcin Wiącek. Według informacji Wirtualnej Polski, kandydat może mieć problem z uzyskaniem poparcia Solidarnej Polski.

– Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości posłowie Solidarnej Polski wstrzymali się od głosu. Nie jest przesądzone, że poprzemy prof. Marcina Wiącka. Dalsze decyzje będziemy podejmować na zarządzie naszej partii – powiedział w rozmowie z WP wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Jak dodał, politycy Solidarnej Polski spotkali się z prof. Wiąckiem i rozmowa z nim wywołała wśród nich sporo wątpliwości. – Spotkanie z prof. Wiąckiem wywołało pewne wątpliwości i rozdźwięk stanowisk między naszymi parlamentarzystami. Dlatego zdecydowaliśmy się wstrzymać od głosu przy opiniowaniu kandydatury pana profesora na komisji. Temat podejmiemy ponownie na zarządzie partii – powiedział Woś.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe