Wielki mural z... Jarosławem Kaczyńskim. Zaskakujący komentarz autora

Autor muralu to lokalny artysta – Mariusz Brodowski, który nie chce jednak wytłumaczyć co ma znaczyć obraz prezesa PiS z bukietem róż i zaskakującym cytatem.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński / PAP/Paweł Supernak Wielki mural z... Jarosławem Kaczyńskim. Zaskakujący komentarz autora
Prezes PiS Jarosław Kaczyński / PAP/Paweł Supernak

Mural z wizerunkiem prezesa PiS znalazła się na na ścianie pod mostem kolejowym na ul. Węgierskiej, w Nowym Sączu.

Malowidło to kolejne dzieło lokalnego artysty – Mariusza Brodowskiego, który na ścianie pokazuje serię murali, które następnie zastępuje kolejnymi.

 

"Od 2018 roku w tym miejscu co jakiś czas pojawia się nowe działo sądeckiego artysty, które zazwyczaj treścią nawiązuje do aktualnych wydarzeń w mieście, kraju i za granicą" – podaje "Gazeta Krakowska".

Tym razem artysta namalował wizerunek prezesa PiS trzymającego bukiet czerwonych róż. Obok twarzy Kaczyńskiego zapisano cytat z Ewangelii św. Jana: "Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem" (dokładny, cały cytat brzmi: "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" >>J 15,12<<).

Pytany o przekaz muralu, autor dzieła stwierdził w rozmowie z „Gazetą Krakowską”: „Na razie nie chcę wypowiadać się na temat tego muralu. Nie chcę nic sugerować. Wypowiedziałem się na ścianie”.

&

nbsp;


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe