REKLAMA

Spurek o Polsce i Węgrzech. Apeluje do Komisji Europejskiej: Zacznijcie działać

– Wiemy, że art. 7 nie działa, dlatego upominamy się o mechanizm warunkowości. Apelujemy, prosimy Was – zacznijcie działać, bronić demokracji i praw człowieka! – apelowała Sylwia Spurek, która oczekuje od Komisji Europejskiej podjęcia zdecydowanych kroków przeciwko Polsce i Węgrom.
Europoseł Zielonych Sylwia Spurek / YouTube/dr. Sylwia Spurek Spurek o Polsce i Węgrzech. Apeluje do Komisji Europejskiej: Zacznijcie działać
Europoseł Zielonych Sylwia Spurek / YouTube/dr. Sylwia Spurek

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nt. węgierskiej ustawy dot. ochrony osób do 18. roku życia przed promocją treści pornograficznych lub treści przedstawiających homoseksualizm lub transgenderyzm. Poruszono także kwestię praworządności w Polsce.

W trakcie debaty głos zabrała m.in. europosłanka Zielonych Sylwia Spurek, która podkreślała, że jej zdaniem procedura art. 7 wobec Polski i Węgier nie działa i Komisja Europejska powinna bardziej zdecydowanie zająć się Warszawą i Budapesztem.

– Wiemy, że art. 7 nie działa, dlatego upominamy się o mechanizm warunkowości. Apelujemy, prosimy Was – zacznijcie działać, bronić demokracji i praw człowieka! – mówiła polityk.

 

 

– Gdzie jest Ursula von der Leyen (przewodnicząca KE – red.), gdy ludzie tracą kolejne prawa, gdy naruszana jest ich godność – apelowała Spurek.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura