Białoruski reżim uderza w media. Nieoficjalnie: Przeszukania w redakcjach, rewizje w domach

Media informują o rewizjach w redakcji białoruskojęzycznej Naszej Niwy i mieszkaniach jej niektórych pracowników, w tym u redaktora naczelnego. Z częścią kierownictwa gazety nie ma kontaktu. Ministerstwo informacji zablokowało portal.
Protest przeciwko białoruskiemu reżimowi, zdjęcie ilustracyjne / PAP/EPA/TIAGO PETINGA Białoruski reżim uderza w media. Nieoficjalnie: Przeszukania w redakcjach, rewizje w domach
Protest przeciwko białoruskiemu reżimowi, zdjęcie ilustracyjne / PAP/EPA/TIAGO PETINGA

O rewizjach pisze agencja Interfax Zachód, powołując się na sieci społecznościowe redakcji Naszej Niwy.

Z informacji przekazanej przez media wynika, że rewizje odbywają się w redakcji, księgowości i w mieszkaniu redaktora naczelnego Jahora Marcinowicza. Nie ma kontaktu z niektórymi pracownikami gazety.

Ministerstwo informacji poinformowało o zablokowaniu dostępu do portalu Naszej Niwy „na podstawie zawiadomienia prokuratury generalnej w związku z opublikowaniem tam zakazanej informacji”.

Nasza Niwa to niezależna białoruskojęzyczna gazeta internetowa, która w przeszłości wychodziła w wersji papierowej, a w ostatnim czasie była dostępna w internecie.

W mediach pojawiła się również informacja o rewizjach w redakcjach „Gazety Brzeskiej” i portalu Intex-Press w Baranowiczach.

Jak podaje serwis kresy24.pl, władze zablokowały również portal Euroradio.pl.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe