REKLAMA

Białoruski reżim uderza w media. Nieoficjalnie: Przeszukania w redakcjach, rewizje w domach

Media informują o rewizjach w redakcji białoruskojęzycznej Naszej Niwy i mieszkaniach jej niektórych pracowników, w tym u redaktora naczelnego. Z częścią kierownictwa gazety nie ma kontaktu. Ministerstwo informacji zablokowało portal.
Protest przeciwko białoruskiemu reżimowi, zdjęcie ilustracyjne / PAP/EPA/TIAGO PETINGA Białoruski reżim uderza w media. Nieoficjalnie: Przeszukania w redakcjach, rewizje w domach
Protest przeciwko białoruskiemu reżimowi, zdjęcie ilustracyjne / PAP/EPA/TIAGO PETINGA

O rewizjach pisze agencja Interfax Zachód, powołując się na sieci społecznościowe redakcji Naszej Niwy.

Z informacji przekazanej przez media wynika, że rewizje odbywają się w redakcji, księgowości i w mieszkaniu redaktora naczelnego Jahora Marcinowicza. Nie ma kontaktu z niektórymi pracownikami gazety.

Ministerstwo informacji poinformowało o zablokowaniu dostępu do portalu Naszej Niwy „na podstawie zawiadomienia prokuratury generalnej w związku z opublikowaniem tam zakazanej informacji”.

Nasza Niwa to niezależna białoruskojęzyczna gazeta internetowa, która w przeszłości wychodziła w wersji papierowej, a w ostatnim czasie była dostępna w internecie.

W mediach pojawiła się również informacja o rewizjach w redakcjach „Gazety Brzeskiej” i portalu Intex-Press w Baranowiczach.

Jak podaje serwis kresy24.pl, władze zablokowały również portal Euroradio.pl.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura