REKLAMA

[SONDAŻ] Kilka dni po "powrocie Tuska" zapytano Polaków o opinię. Jest miażdżąca

Na zlecenie SuperExpressu pracownia Pollster przeprowadziła wśród Polaków badanie nt. "powrotu Tuska". Wydaje się, że nowy/ stary szef Platformy, raczej nie będzie zadowolony.
Donald Tusk [SONDAŻ] Kilka dni po
Donald Tusk / Wikipedia CC BY-SA 2,0 European Parliament

32% respondentów odpowiedziało, że decyzja o "powrocie Tuska" jest decyzją dobrą.

24% respondentów nie ma wyrobionego zdania.

I aż 44% respondentów uznało, że "powrót Tuska" jest decyzją złą.

- Donald Tusk jest politykiem wywołującym skrajne emocje i w sumie takie wyniki powinno odbierać się jako dobry znak dla byłego premiera. Bo problem odejścia Tuska wiązał się nie tylko z ujawnieniem przepychu klasy rządzącej, lecz także z tym, że istotne elementy gospodarcze i społeczne w jego czasach uderzały w wiele grup. Mieliśmy niższą płacę minimalną, podwyższenie wieku emerytalnego, brak zasiłku dla rodzin. Teraz wykorzystuje to propagandowa machina prorządowych mediów, która może na początku obniżać poziom zaufania do Tuska, ale na dłuższą metę odbije się na jego przeciwnikach

- komentuje dla SE.pl politolog prof. Rafał Chwedoruk

"Powrót Tuska"

W sobotę Donald Tusk wrócił na fotel szefa Platformy, a w zasadzie pełni jego obowiązki, ponieważ odbyło się to bez procedury wyborczej. Dotychczasowy przewodniczący Platformy Borys Budka, który miał pełnić tę role do 2023 roku, został zmuszony do ustąpienia, a Rafał Trzaskowski, który w ostatniej chwili zgłosił swój akces do przewodniczenia Platformie i proponował przeprowadzenie wyborów, został zmarginalizowany.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura