Szukaj
Konto

Kaczyński vs. Tusk? Na kogo zagłosowaliby Polacy? [SONDAŻ]

10.07.2021 09:01
wybory, zdjęcie ilustracyjne
Źródło: Flickr.com/Anna Woźniak/(CC BY 2.0)
Komentarzy: 0
W nowym badaniu Instytutu Pollster ankietowanych zapytano na kogo głosowaliby, gdyby w najbliższych dniach odbyły się wybory prezydenckie. W badaniu jako rywala Donalda Tuska zaproponowano m.in. prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego.

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki tydzień temu, a jego powrót wywołał falę komentarzy i spory z dziennikarzami mediów publicznych. Czy jednak powrót byłego premiera oznacza dla opozycji nową szansę?

W nowym badani Instytutu Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytano Polaków, na kogo zagłosowaliby w wyborach prezydenckich, w których udział wziąłby m.in. Donald Tusk.

I to właśnie były premier uzyskał w sondażu 32 proc. głosów, dalej znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński - 26 proc. głosów (który jednak nie deklarował chęci kandydowania w takich wyborach).

Na podium znalazł się jeszcze lider Polski 2050 Szymon Hołownia (24 proc. głosów), a dalej znaleźli się jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak (10 proc. głosów), jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń (5 proc. głosów) i lider PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc. głosów).

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 6-7 lipca 2021 roku na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 10.07.2021 09:01
Źródło: Super Express