REKLAMA

Polityk PiS przekonuje: Nowelizacja ustawy medialnej nie jest wymierzona w TVN

Nowelizacja ustawy medialnej nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję; jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji – mówi dla sobotniego "Super Expressu" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Samochód stacji TVN24, zdjęcie ilustracyjne Polityk PiS przekonuje: Nowelizacja ustawy medialnej nie jest wymierzona w TVN
Samochód stacji TVN24, zdjęcie ilustracyjne / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

– Przede wszystkim nowelizacja ustawy nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję. (...), jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji. A prawo musi być jednakowe dla wszystkich, niezależnie od kraju pochodzenia – powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel dla "SE".

Jak dodał, "polski parlament tworząc przepisy musi kierować się przede wszystkim tym, co korzystne dla naszego kraju". – Nawet jeśli czasami wpływowe media czy zagraniczni politycy są innego zdania – zaznaczył.

Fogiel przyznał, że wierzy, iż "w spokojnej, opartej na faktach dyskusji uda nam się przekonać nawet tych, którzy dzisiaj mają jakieś wątpliwości, że to dobra ustawa, zabezpieczająca polskie interesy w obszarze mediów".

– Proponuję zacząć od rzucenia okiem na treść aktualnie obowiązującej ustawy o radiofonii i telewizji, art. 35 – tam już dziś jest mowa o tych 49 proc. udziałów zagranicznych właścicieli, ten zapis istnieje od lat. Proponowana nowelizacja jest tylko jego uszczegółowieniem i dostosowaniem do dzisiejszych warunków. Nie pojawia się tam żadna nowa jakość, żadne rewolucyjne zapisy –  powiedział. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura