Atak na kościół w Koninie. Sprawca rozbił figurę Matki Boskiej, rzucił się na obraz z Jezusem

Policja w Koninie poszukuje mężczyzny, który dokonał zniszczeń w kaplicy w Kościele Św. Maksymiliana M. Kolbego.
Kościół, zdjęcie ilustracyjne Atak na kościół w Koninie. Sprawca rozbił figurę Matki Boskiej, rzucił się na obraz z Jezusem
Kościół, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/pixel2013

Do incydentu doszło 16 czerwca, w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koninie.

 

Jak podają lokalne media, nieznany sprawca (policja ma jego wizerunek) wszedł tego dnia do kaplicy i dokonał licznych zniszczeń. Mężczyzna rozbił figurę Matki Boskiej, zrzucił na ziemię modlitewniki i przewrócił wazon z kwiatami. 

Jak podaje Polsat News, sprawca rzucił się także na obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Kuria poinformowała, że nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu.

Ponieważ od prawie miesiąca nie udało się zidentyfikować sprawcy, w piątek policja opublikowała wizerunek mężczyzny i prosi o pomoc. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Piotr Gliński, Dominika Zamara, Krzysztof Hajda, Krzysztof Laszczak, oraz Krzysztof Sitko wśród wyróżnionych prestiżową nagrodą Wiadomość
Piotr Gliński, Dominika Zamara, Krzysztof Hajda, Krzysztof Laszczak, oraz Krzysztof Sitko wśród wyróżnionych prestiżową nagrodą

Właśnie ogłoszono listę laureatów prestiżowej międzynarodowej nagrody Fontann Rzymu (Fontane di Roma), przyznawanej przez Accademia Internazionale la Sponda mającą siedzibę przy rzymskiej Via Vespasiano. To już 39 edycja tego wyróżnienia, które z roku na rok obejmuje coraz więcej krajów, państw i środowisk. W tym roku wśród nagrodzonych znalazło się aż kilku Polaków, na czele z wicepremierem rządu RP, prof. Piotrem Glińskim, a nagrodę specjalną Fontane di Roma odbierze Dominika Zamara za całokształt pracy artystycznej. Obok nich wyróżnienia Fontannami Rzymu otrzymali trzej Krzysztofowie: Krzysztof Hajda, Krzysztof Laszczak oraz redaktor naczelny portalu Pressmania.pl Krzysztof Sitko. Nagroda zostanie wręczona także Premierowi Włoch Mario Draghi i Sekretarzowi Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.

Analityk wojskowości: Coś niedobrego dzieje się z rosyjskimi czołgami Wiadomość
Analityk wojskowości: Coś niedobrego dzieje się z rosyjskimi czołgami

Marek Meissner jest publicystą, dziennikarzem i analitykiem wojskowości.

Wiadomość
Imran Ahmad Khan, b. poseł brytyjskiej Partii Konserwatywnej, muzułmanin i gej, skazany za brutalną napaść seksualną na piętnastolatka

Były poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej Imran Ahmad Khan został w poniedziałek skazany na 18 miesięcy więzienia za napaść seksualną na 15-letniego chłopca, której się dopuścił na długo zanim został członkiem parlamentu.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe