"To byłoby przerażające". Wicerzecznik Porozumienia krytykuje pomysł PiS

- Nie widzę żadnego racjonalnego powodu, aby wdrażać ten projekt w życie. Po stronie zysków z wdrażania tego projektu nie ma nic. Nie chciałbym się obudzić w kraju, w którym w pewnym momencie zostaje jeden kanał. To byłoby przerażające - wskazał wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek w rozmowie z rp.pl.
/ screen YouTube/ Telewizja Republika

- My o projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji dowiedzieliśmy się z mediów, a właściwie z druku sejmowego.

- powiedział wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek w rozmowie z rp.pl.

- Nie widzę żadnego racjonalnego powodu, aby wdrażać ten projekt w życie. Po stronie zysków z wdrażania tego projektu nie ma nic. Nie chciałbym się obudzić w kraju, w którym w pewnym momencie zostaje jeden kanał. To byłoby przerażające.

- wskazał polityk.

Z kolei rzecznik prasowy Porozumienia, Magdalena Sroka poinformowała, że jej partia "przygotowuje poprawki w sprawie tzw. ustawy medialnej".

- Porozumienie przygotowuje poprawki w sprawie tzw. ustawy medialnej. Wzorując się na ustawie covidowej dotyczącej przepisów antyprzejęciowych, z których wyłączone są kraje: UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i OECD.

- napisała na Twitterze Magdalena Sroka.

- Wykluczy to możliwość przejęcia mediów przez Rosję, Chiny i kraje arabskie. Poprawki nie uderzą jednak w naszego sojusznika, jakim są Stany Zjednoczone, przed którymi nie musimy się bronić i z którymi chcemy nadal budować przyjacielskie relacje.

- zaznaczyła rzecznik prasowy Porozumienia.

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe