REKLAMA

Zniszczono mural z wizerunkiem Kaczyńskiego, artystę zwyzywano. "Debil, kretyn, matoł"

Mural z wizerunkiem prezesa PiS znalazł się na ścianie pod mostem kolejowym na ul. Węgierskiej, w Nowym Sączu. Szybko jednak został zamalowany.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński / PAP/Paweł Supernak Zniszczono mural z wizerunkiem Kaczyńskiego, artystę zwyzywano.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński / PAP/Paweł Supernak

Malowidło to kolejne dzieło lokalnego artysty – Mariusza Brodowskiego, który na ścianie pokazuje serię murali, które następnie zastępuje kolejnymi rysunkami. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Na początku lipca artysta namalował wizerunek prezesa PiS trzymającego bukiet czerwonych róż. Obok twarzy Jarosława Kaczyńskiego zapisano cytat z Ewangelii św. Jana: "Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem" (dokładny, cały cytat brzmi: "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" >>J 15,12<<).

Pytany przez media o przekaz dzieła, artysta stwierdził, że nie chce się wypowiadać i sugerować co miał na myśli. 

Mural już zniknął

W piątek artysta poinformował, że mural zniknął już ze ściany pod mostem, a dzisiaj Brodowski pokazał swoje nowe dzieło.

We wpisie na Facebooku artysta napisał także, z jakimi określeniami pod swoim adresem spotkał się po narysowaniu wizerunku prezesa PiS.

"Debil, kretyn, matoł... takie i wiele innych określeń jest skierowanych do mnie - może i jestem, ale zawsze biorę odpowiedzialność za swoje czyny - podpisuję się pod każdym moim czynem" - czytamy we wpisie.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura