REKLAMA

Obowiązek szczepień dla wybranych grup. Burza po wystąpieniu Macrona

Zgodnie z zapowiedziami mediów, francuski prezydent Emmanuel Macron poinformował o planach wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi dla pracowników służby zdrowia. Informacja wywołała falę komentarzy.
Maseczka, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/leo2014 Obowiązek szczepień dla wybranych grup. Burza po wystąpieniu Macrona
Maseczka, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/leo2014

Francuska telewizja BFM TV poinformowała dzisiaj, że w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, władze chcą wprowadzić obowiązek szczepień przeciwko koronawirusowi dla pracowników służby zdrowia.

Informację potwierdził w wieczornym wystąpieniu prezydent Francji Emmanuel Macron.

Poważne zmiany w kwestii szczepień

– Jeśli nie podejmiemy dzisiaj działań, liczba przypadków (zachorowań - red.) będzie wzrastać – tłumaczył polityk, który swoje wystąpienie rozpoczął od informacji o wzroście liczby zakażeń groźnym wariantem koronawirusa – nazwanego wariantem Delta.

 

 

Maron wezwał obywatel do szczepienia się i podkreślił, że władze dążą do tego, aby wszyscy Francuzi przyjęli szczepienie.

Szczepienie ma być obowiązkowe dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Jak podkreślił Macron, chociaż szczepienie to "kwestia indywidualnej odpowiedzialności (...) to jest to także kwestia naszej wolności".

Płatne testy i ograniczenia dla niezaszczepionych

W wystąpieniu Macron poinformował także, że od jesienie testy na koronawirusa będą płatne. Wyjątkiem będą testy realizowane na zlecenie lekarza. Jak podkreślił prezydent, ma to skłonić ludzi do szczepienia się przeciwko koronawirusowi, zamiast wielokrotnego powtarzania testów.

Jak podaje serwis france24.com, po wystąpieniu prezydenta serwis Doctolib.fr – w którym ludzie umawiają się na szczepienie – zawiesił się z powodu zbyt dużej ilości wejść na stronę.

Macron poinformował również, że od sierpnia zaświadczenie o pełnym szczepieniu lub o niedawno zakończonej chorobie będą wymagane w rożnych placówkach i instytucjach – w tym w barach, restauracjach, kawiarniach i centrach handlowych.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura