REKLAMA

Bodnar straszy ws. decyzji TK. Celna riposta polityka Solidarnej Polski

Szczeciński radny i polityk Solidarnej Polski Dariusz Matecki w ostrych słowach skomentował wpis Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Chodzi o dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego.
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Bodnar straszy ws. decyzji TK. Celna riposta polityka Solidarnej Polski
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar / Flickr.com/Senat RP/(CC BY-ND 2.0)

Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny zajmie się na rozprawie wnioskiem premiera ws. zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym zapisanej w traktatach. Wtorkowej rozprawie będzie przewodniczyła prezes TK Julia Przyłębska. 

Wniosek premiera liczy 129 stron i został sformułowany po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z początku marca odnoszącego się do możliwości kontroli przez sądy prawidłowości procesu powołania sędziego. CZYTAJ WIĘCEJ

Mocny wpis Mateckiego

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar odniósł się do dzisiejszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego we wpisie na Twitterze.

Polityk podał dalej artykuł z serwisu Onet, zatytułowany: "Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, co z prawem UE w Polsce. Scenariusze? Nawet wyjście z Unii" i napisał: "Niestety tytuł artykułu trafnie oddaje czego dotyczyć będzie dzisiejsza rozprawa przed TK. 5 sędziów może unieważnić to, za czym głosował cały Naród w referendum".

 

 

Na wpis Bodnara szybko zareagował szczeciński radny i polityk Solidarnej Polski Dariusz Matecki, który przypomniał politykowi czego dotyczy sprawa rozpatrywana przez Trybunał.

„Jeden zagraniczny sędzia może zniszczyć miejsce pracy w Polsce dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Kilku zagranicznych sędziów może próbować zatrzymać reformę, za którą głosowali Polacy w wyborach” – napisał Matecki.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura