Mocne słowa Czarzastego. "Nie pozwolę na oszukaństwo"

Lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty komentował w Polsat News plany połączenia się jego partii z ugrupowaniem Roberta Biedronia.
Włodzimierz Czarzasty / PAP/Andrzej Grygiel Mocne słowa Czarzastego.
Włodzimierz Czarzasty / PAP/Andrzej Grygiel

Na początku czerwca zgromadzenie ogólne Wiosny – partii założonej przez Roberta Biedronia – podjęło decyzję o samorozwiązaniu partii. CZYTAJ WIĘCEJ

Jak podkreślił na antenie Polsat News lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, taka decyzja to krok w kierunku połączenia się dawnej Wiosny Biedronia z dawnym SLD.

„Nikt nikogo nie będzie oszukiwał”

– Ja powiem tak. Ja muszę być strażnikiem zasad. Te zasady to są sprawy takie, dwa lata temu umówiliśmy się z partią Roberta Biedronia na połączenie. Na zasadach równorządnych, równoprawych. To jest umowa, do której, żeśmy zmieli w tej sprawie statut, umówiliśmy się, że będą dwie frakcje – komentował Czarzasty.

– Umówiliśmy się, że to połączenie nastąpi. Pan Robert Biedroń zgodnie z harmonogramem miesiąc temu rozwiązał swoją partię. W tej chwili część z osób, z którymi współpracuje, postanowiła zmienić te warunki i powiedzieć: nie będzie równoprawnego łączenia, rozwiązałeś swoją partię, to jesteś frajerem, po prostu nie połączymy się z tobą, bo zasady zmieniamy – mówił dalej wicemarszałek Sejmu.

– Nie zgadzam się na taki sposób myślenia, tak jak prezydent powinien być strażnikiem konstytucji, tak przewodniczący każdej partii powinien być strażnikiem ładu. Połączenie z panem Robertem nastąpi – zapewnił Czarzasty.

– Nikt nikogo nie będzie oszukiwał, bo oszukać można raz, oszukaństwo w tej sprawie spowoduje rozbicie klubu, rozbicie klubu spowoduje to, ze list lewicy będzie w przyszłości w wyborach, albo przyśpieszonych, albo w terminie, kilka. Ja na taką filozofię się nie zgadzam – dodał polityk. – Nie pozwolę na oszukaństwo – zaznaczył Czarzasty.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe