REKLAMA

[WIDEO] „Jest pan śmieszny; Dziecko, uspokój się”. Awantura na antenie TVP Info. O co poszło?

We wtorek wieczorem w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info goście Bartłomieja Graczaka debatowali nad problemem podejmowanym przez Trybunał Konstytucyjny – wnioskiem premiera ws. zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym zapisanej w Traktacie o Unii Europejskiej.
 [WIDEO] „Jest pan śmieszny; Dziecko, uspokój się”. Awantura na antenie TVP Info. O co poszło?
/ fot. Twitter / TVP Info


We wtorek Trybunał Konstytucyjny przez przeszło cztery godziny zajmował się rozpatrywaniem wniosku szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego ws. zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym zapisanej w Traktacie o Unii Europejskiej.

Przedstawiciele zarówno prezydenta Andrzeja Dudy, Sejmu, jak i Prokuratora Generalnego zgadzają się ze stanowiskiem premiera o wyższości polskiej konstytucji nad prawem UE. Przeciwnego zdania jest jednak Rzecznik Praw Obywatelskich, który twierdzi, że sprawa podejmowana przez Trybunał to „igranie z ogniem” potencjalnego wyprowadzenia Polski z unijnych struktur.

W środę od godz. 10 Trybunał Konstytucyjny kontynuuje rozpatrywanie pytania zadanego przez polskiego premiera. Sprawą zajmuje się pięciu sędziów: Stanisław Piotrowicz jako przewodniczący, Bartłomiej Sochański, Zbigniew Jędrzejewski, Justyn Piskorski i Jakub Stelina.
 

Awantura w TVP Info


We wtorek wieczorem w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info goście Bartłomieja Graczaka debatowali nad problemem podejmowanym przez Trybunał Konstytucyjny. Prowadzący w pewnym momencie stwierdził, że są kraje członkowskie UE takie jak np. Francja czy Niemcy, które potwierdziły wyższość swojego prawa krajowego nad przepisami unijnymi.

Zdanie wypowiedziane przez dziennikarza TVP Info nie spodobało się jednak posłowi Platformy Obywatelskiej Tomaszowi Lenzowi, który zapytał się prowadzącego, czy ten „ma legitymację PiS-u”. Do rozmowy wtrącił się Robert Gontarz z Prawa i Sprawiedliwości. – Jest pan śmieszny – mówił do posła PO Gontarz. – Niech się pan uspokoi. Oj dziecko, dziecko, uspokój się, naprawdę – odparł Lenz.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura