REKLAMA

Gen. Roman Polko o zakupie Abramsów: Mam nadzieję, że będzie zaangażowany polski przemysł

– Nasza armia w krótkim czasie wzbogaci się o dużą liczbę najnowocześniejszych na świecie czołgów, nowej wersji czołgów Abrams. To nowa jakość, jeśli chodzi o uzbrojenie wojsk lądowych. W tej chwili opracowywany jest projekt rozbudowy i bardzo poważnego wzmocnienia polskich sił zbrojnych. Czasy, sytuacja i miejsce, w którym żyjemy, tego wymaga. To jest nasz obowiązek – powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie-Wesołej szef PiS Jarosław Kaczyński. Sprawę w Polskim Radio 24 komentował gen. Roman Polko.
czołg Abrams w Iraku Gen. Roman Polko o zakupie Abramsów: Mam nadzieję, że będzie zaangażowany polski przemysł
czołg Abrams w Iraku / Wikipedia domena publiczna

- Gen. Roman #Polko w #PR24: Dobrze jest mieć nowe czołgi, ale pytanie jak damy sobie rade z trzecią platformą, mam czołgi na bazie polskiej produkcji, Leopardy teraz #Abrams. Jako etap przejściowy jest to sensowne, ale nawet bogate państwa nie mogą sobie pozwolić na wiele platform (...) perspektywy obronności państwa ważniejsze byłyby śmigłowce zwalczające czołgi, które są bronią ofensywną. My myślimy o obronie na wschodniej flance #NATO (...) tym kierunku upatrywałbym budowanie naszych zdolności obronnych #Abrams (...) Skoro decydujemy się na systemy amerykańskie #F35 to wówczas taki kompatybilny czołg, jak #Abrams byłby bardziej przydatny niż inny spoza tego systemu. Mam nadzieję, że jest to przemyślane i będzie w to zaangażowany polski przemysł

- mówił w Polskim Radio 24 gen, Roman Polko

Jak podkreślał podczas konferencji prasowej szef MON Mariusz Błaszczak, Polska zamawia czołgi Abrams „w wersji najlepiej wyposażonej”. – Sprawdzone w boju, zostały skonstruowane jako przeciwwaga dla najnowocześniejszych czołgów rosyjskich – zaznaczył.

– Naszym zadaniem jest odstraszenie ewentualnego agresora. Wiemy jakie potencjalne zagrożenia są możliwe. Zakup Abrams to odpowiedź na nie – dodał minister obrony narodowej.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura