REKLAMA

Były minister obrony narodowej Jan Parys o zakupie Abramsów: W tej chwili najważniejsze, że polska granica będzie wzmocniona

Jak podkreślał podczas konferencji prasowej szef MON Mariusz Błaszczak, Polska zamawia czołgi Abrams „w wersji najlepiej wyposażonej” - Sprawdzone w boju, zostały skonstruowane jako przeciwwaga dla najnowocześniejszych czołgów rosyjskich - mówił Mariusz Błaszczak. Do sprawy zakupu czołgów Abrams odniósł się w Polskim Radio 24 były minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego Jan Parys.
Jan Parys Były minister obrony narodowej Jan Parys o zakupie Abramsów: W tej chwili najważniejsze, że polska granica będzie wzmocniona
Jan Parys / Screen YouTube Blogpress.pl

- Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju podjął decyzje, które mają zwiększyć nasze bezpieczeństwo i moim zdaniem są one bezpośrednio związane z dokumentem, jaki podpisały wszystkie państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego (...) Polska ma dobrze rozwiniętą produkcję broni pancernej. To nie jest tak, że musimy polegać tylko na obcych modelach (...) W tej chwili najważniejsze jest to, że polska granica będzie dobrze chroniona, będzie wzmocniona, że polscy żołnierze będą mieli do czynienia z najnowocześniejszą techniką militarną na świecie.

- mówił Jan Parys w PR 24

- Nasza armia w krótkim czasie wzbogaci się o dużą liczbę najnowocześniejszych na świecie czołgów, nowej wersji czołgów Abrams. To nowa jakość, jeśli chodzi o uzbrojenie wojsk lądowych. W tej chwili opracowywany jest projekt rozbudowy i bardzo poważnego wzmocnienia polskich sił zbrojnych. Czasy, sytuacja i miejsce, w którym żyjemy, tego wymaga. To jest nasz obowiązek - mówił podczas konferencji prasowej w Warszawie-Wesołej szef PiS Jarosław Kaczyński.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura