Okrutna zbrodnia w Berlinie. Zgwałcono i zamordowano 92-latkę

Seniorka, która w poniedziałek po południu została zabita w swoim mieszkaniu w dzielnicy Charlottenburg w Berlinie, padła ofiarą przestępstwa na tle seksualnym. Prokuratura poinformowała w środę o zatrzymaniu mężczyzny za "morderstwo na tle seksualnym i gwałtu ze skutkiem śmiertelnym".
Niemiecka policja, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/reportyorym Okrutna zbrodnia w Berlinie. Zgwałcono i zamordowano 92-latkę
Niemiecka policja, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/reportyorym

Na miejscu przestępstwa w poniedziałek zatrzymano 41-letniego opiekuna 92-latki, podejrzanego o dokonanie zbrodni. We wtorek wydano nakaz aresztowania go za morderstwo.

"Podejrzany od wczoraj przebywa w areszcie na wniosek berlińskiej prokuratury pod zarzutem morderstwa na tle seksualnym i gwałtu ze skutkiem śmiertelnym. W chwili obecnej nie możemy udzielić żadnych dalszych informacji" - napisano w środę na Twitterze berlińskiej prokuratury.

"Syn zmarłej kobiety złapał 41-letniego podejrzanego i zadzwonił pod numer ratunkowy. Przytrzymał mężczyznę do czasu przybycia służb ratunkowych" - pisze w środę dziennik "Berliner Zeitung".

"Ratownicy (...) próbowali reanimować kobietę. Ale jakakolwiek pomoc przyszła za późno. Zmarła w domu z powodu poważnych obrażeń" - informuje gazeta.

(PAP)

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe