REKLAMA

Kto wygra wybory w Niemczech? "Prowadzi z 30 proc. poparciem"

Na ok. 10 tygodni przed wyborami powszechnymi do parlamentu chadecka Unia (CDU i CSU) osiągnęłaby wynik 30 proc., zachowując 15-punktową przewagę nad SPD i 11-punktową nad Zielonymi.
 Kto wygra wybory w Niemczech?
/ pixabay

Według najnowszego sondażu instytutu Forsa, przeprowadzonego na ok. 10 tygodni przed wyborami powszechnymi do parlamentu, nastroje polityczne zmieniły się nieznacznie. Chadecka Unia (CDU i CSU) osiągnęłaby wynik 30 proc., zachowując 15-punktową przewagę nad SPD i 11-punktową nad Zielonymi – informuje w środę portal dziennika "Rheinische Post".

Liberałowie z FDP zyskali jeden punkt procentowy, osiągając 12 proc. poparcia w porównaniu z poprzednim tygodniem. Skrajna Prawica AfD zdobyła w sondażu 9 proc. (strata jednego punktu procentowego). Lewica osiągnęłaby 7 proc.

Osoby niezdecydowane i niegłosujące to, według sondażu, 22 proc. W poprzednich wyborach do parlamentu w 2017 roku osoby, które nie oddały głosu, stanowiły 23,8 proc.

Badanie Forsa jest badaniem przeprowadzanym przez barometr trendów RTL/ntv. Forsa dopuszcza statystyczny margines błędu wynoszący 2,5 punktu procentowego.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura