REKLAMA

[INFOGRAFIKA] "Niemcy ukrywają, że [ich] największym źródłem energii elektrycznej w czerwcu był węgiel"

Projekt Clean Energy Wire CLEW ma służyć "wspieraniu dziennikarzy w temacie transformacji energetycznej w Niemczech", a także ma wspierać "transgraniczną współpracę między reporterami zajmującymi się dążeniem do społeczeństwa przyjaznego dla klimatu".
węgiel brunatny [INFOGRAFIKA]
węgiel brunatny / Pixabay.com

Projekt finansowany jest przez fundację Stiftung Mercator i Europejską Fundację Klimatyczną.

Właśnie opublikował na swoim profilu na Twitterze infografikę przedstawiającą mix energetyczny Niemiec w czerwcu. A z infografiki wynika, że surowcem energetycznym, który jest wiodący w niemieckiej energetyce pozostaje węgiel, głównie najmniej ekologiczny węgiel brunatny.

- Największym źródłem energii elektrycznej w czerwcu w Niemczech był węgiel, a nie energia słoneczna. Sprawdź liczby. Kolejna manipulacja z wzmacniaczy #Energiewende.

- komentuje Rob Sek-Wisniewski, emerytowany fizyk i geolog zajmujący się transformacją energetyczną

- O, a tutaj Niemcy ukrywają - za pomocą kreatywnej księgowości - że największym źródłem energii elektrycznej w czerwcu był węgiel (brunatny i kamienny). Propaganda grubymi nićmi szyta.

- komentuje ekspert portalu Energetyka24 Jakub Wiech

Niemcy rozbudowują swoje odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego. Pod rozbudowę kopalni węgla brunatnego niemiecki koncern energetyczny wycina starożytną puszczę Las Hambach.


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura