REKLAMA

Kolejne szaleństwo UE. Fit for 55. "Wzrosną ceny. Każda polska rodzina wyda 108% więcej na samo ogrzewanie"

Sądziliście, że "Zielony Ład" jest szaleństwem? Komisja Europejska ogłosiła założenia "największej w historii Unii Europejskiej reformy klimatyczno-energetycznej". Co to oznacza dla Polski?
budynek Komisji Europejskiej Kolejne szaleństwo UE. Fit for 55.
budynek Komisji Europejskiej / Pixabay.com

KE ma przedstawiła zapisy, które mają doprowadzić do tego, że Unia Europejska do roku 2030 [!] dojdzie do celu redukcji CO2 o co najmniej 55 proc. (w stosunku do stanu z 1990 r.). Pakiet nazywany jest "Fit for 55".

„Główne elementy pakietu to zmniejszenie dopuszczalnych limitów emisji gazów w sektorach gospodarki w ramach unijnego handlu emisjami i nowe zalecenia dla poszczególnych krajów, jeśli chodzi o emisje w rolnictwie czy budownictwie”

– podaje Interia.

Przykładem zmian, które państwa UE miałyby zaakceptować, jest wymóg, aby od 2035 roku wszystkie nowe, produkowane samochody były już samochodami elektrycznymi. "Nie będzie więc już nowych aut na benzynę ani dieslów"

– podaje RMF FM.

W konsekwencji oznaczałoby to konieczność stworzenia wielu stacji ładowania samochodów elektrycznych, we wszystkich państwach UE.

Linie lotnicze i statki miałyby zacząć płacić za swoje emisje, by używały bardziej ekologicznych paliw.

Wśród nowych przepisów miałaby się również znaleźć propozycja Brukseli dotycząca węglowego podatku granicznego, zależnego od śladu węglowego, który umożliwi opodatkowanie importu m.in. stali, cementu, elektryczności, aluminium i nawozów.

- Zdaniem ekspertów założenia #Fitfor55 spowodują gwałtowny wzrost kosztów życia dla europejskich rodzin. Szczególną cenę poniosą Polacy. Każda polska rodzina wyda 108% więcej na samo ogrzewanie. Do tego wzrosną ceny praktycznie wszystkich produktów (...) Łączny koszt proponowanych regulacji to wiele bilionów euro, które muszą wydać państwa, firmy i zwykli obywatele. Plan #Fitfor55 nie uwzględnia tych wydatków. Proponowane przez KE środki na transformację to ułamek potrzeb. Zapisy #Fitfor55 muszą ulec zmianie

- pisze była premier, obecnie europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura