REKLAMA

"Skończyłby w psychiatryku". Mocne słowa Kukiza o mediach

– To, co w tej chwili się wyprawia w telewizji publicznej, to woła o pomstę do nieba – tłumaczył w Radiu Wrocław Paweł Kukiz.
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

W rozmowie z dziennikarzem Radia Wrocław lider Kukiz'15 mówił o tym jak funkcjonują polskie media.

– Zawsze przy rządach każdej partii politycznej telewizja publiczna była telewizją partyjną, w mniejszym czy większym stopniu – przyznał Kukiz i dodał jednocześnie, że „to, co w tej chwili się wyprawia w telewizji publicznej, to woła o pomstę do nieba”.

– Ja o tym wprost mówię prezesowi Kaczyńskiemu – zapewnił muzyk i polityk.

Lider Kukiz'15 stwierdził jednocześnie, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie zgodzi się z jego opinią, ponieważ „ta telewizja jest piewcą geniuszu PiS-u”.

– Trudno żeby powiedział, że mu się ta telewizja nie podoba. Natomiast z całą pewnością są potrzebne jakieś takie regulacje prawne, które to odpartyjnią. Ale w życiu takie regulacje nie powstaną w sytuacji, kiedy w Polsce mamy ustrój demokracji partyjnej – tłumaczył.

– My mamy w ogóle z mediami dramat od bardzo dawnego czasu, natomiast teraz jest to już jakiś punkt kulminacyjny – stwierdził dalej Kukiz.

– Gdyby obcokrajowiec znający język polski, ale nie mający o Polsce pojęcia, przyjechał do Polski, usiadł w hotelu, włączył telewizor i przełączył sobie z TVP Info na TVN24, to skończyłby w psychiatryku, albo pomyślałby, że Polska została podzielona, a on o tym nic nie wie  – ocenił polityk.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura