[VIDEO] Radni Warszawy zakazali "furgonetek pro life". A tak policja usuwa tych, którzy je blokują

Rada Warszawy poparła 8 lipca uchwałę zakazującą jazdy furgonetkom pro-life oraz sprzeciwiającym się promocji LGBT po ulicach miasta. Aborcjoniści próbują je blokować.
policja usuwa aborcjonistkę [VIDEO] Radni Warszawy zakazali
policja usuwa aborcjonistkę / Screen TT Ada Gie.

W treści uchwały napisano m.in.: "Zakazuje się poruszania na terenie m.st. Warszawy pojazdów oklejonych zdjęciami, napisami, plakatami banerami lub transparentami zawierającymi lub emitującymi za pomocą urządzeń nagłaśniających treści mające na celu ukazanie osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej w sposób nieprawdziwy, a zarazem obraźliwy, ośmieszający lub poniżający w oczach opinii publicznej, a także sugerujący popełnianie przez te osoby czynów uznanych za przestępstwa lub wykroczenia na mocy powszechnie obowiązujących przepisów prawa".

W drugim punkcie autorzy piszą o furgonetek, które pokazują treści "antyaborcyjne", czyli zdjęcia zabitych dzieci nienarodzonych, które zostały abortowane.

Zgodnie z uchwałą, za złamanie zakazu grozi kara grzywny „wymierzanej w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach”.

W sieci pojawiło się nagranie z usiłowania blokowania takiej furgonetki przez zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych, oraz usunięcia blokady przez policję.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe