Tusk powołał się na słowa śp. Lecha Kaczyńskiego. Macierewicz nie wytrzymał

[Lech Kaczyński - przyp. red.] ostrzegał mnie: „Uważaj, mój brat Jarosław tak bardzo Unii nie kocha” – mówił w TVN24 Donald Tusk. Na jego słowa zareagował były szef MON i polityk PiS Antoni Macierewicz.
 Tusk powołał się na słowa śp. Lecha Kaczyńskiego. Macierewicz nie wytrzymał
/ fot. Marcin Żegliński / Tygodnik Solidarność / YouTube


– Mam za sobą lata doświadczeń i rozmowy ze śp. Lechem Kaczyńskim. Ostrzegał mnie: „Uważaj, mój brat Jarosław tak bardzo Unii nie kocha” – mówił w piątek w programie „Faktach po Faktach” na antenie TVN24 były premier Donald Tusk.

– Wyraźnie dawał do zrozumienia, że o ile on jest zwolennikiem obecności Polski w Unii Europejskiej, to jego brat jest eurosceptykiem – przekonywał były szef Rady Europejskiej, a obecną politykę zagraniczną Polski względem UE określił procesem rozsadzania jej struktur wraz z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem.
 

Macierewicz komentuje


Do słów wypowiedzianych przez Donalda Tuska na antenie TVN24 odniósł się w sobotę w Polskim Radiu 24 były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który nie przebierał w słowach pod adresem byłego premiera.

– Powoływanie się przez Donalda Tuska na słowa poległego nad Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie jest skandalem, ale obrzydlistwem – powiedział były szef MON.

– Tusk oszukuje społeczeństwo, wykorzystuje autorytet prof. Kaczyńskiego i udaje jego kolegę – dodał.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe