Prof. Romuald Szeremietiew: Dlaczego Polacy troszczą się o bezpieczeństwo, a Niemcy pragną nad innymi dominować
Jeśli nie uwzględnimy czynnika cywilizacyjnego nie zrozumiemy dlaczego np. Rosjanie chcą zajmować obce ziemie, dlaczego Polacy troszczą się o bezpieczeństwo, a Niemcy pragną nad innymi dominować, nie zrozumiemy dlaczego Polakom trudno porozumieć się z Rosjanami i czemu w Brukseli oczekują, że odrzucimy wyznawane wartości i polską tradycję.
Pytanie, czy spory polityczne, tzw. wojna polsko-polska to nie jest też starcie cywilizacyjne Polaków ukształtowanych w cywilizacji łacińskiej z tymi Polakami, którzy przyjęli cywilizację bizantyńską z Niemiec lub z Rosji cywilizację turańską (postkomunizm)? Czy wsparcie opozycji w Polsce okazywane przez biurokrację unijną nie wypływa z jedności cywilizacyjnej jednych z drugimi?
PS. Wydawnictwo MILES wydało właśnie pierwszy tom „Dzieł Zebranych” prof. Konecznego.



![Fatalne wieści dla Tuska. Tak Polacy ocenili pomysł premiera ws. odszkodowań dla ofiar wojny [SONDAŻ]](https://www.tysol.pl/imgcache/360x250/c/uploads/news/150552/176483145125a3b7acf2d9c012e93e54.jpg)
