REKLAMA

Wpis Rosatiego wywołał burzę w sieci. Cenckiewicz nie przebierał w słowach

Znam wszystko co jest dostępne w tym tajne akta ale takiego newsa tam nie spotkałem! – napisał zirytowany wpisem Dariusza Rosatiego historyk prof. Sławomir Cenckiewicz.
 Wpis Rosatiego wywołał burzę w sieci. Cenckiewicz nie przebierał w słowach
/ fot. Robert Wąsik / Tygodnik Solidarność


W niedzielę mija 30. rocznica śmierci Michała Falzmanna, inspektora NIK, który odkrył aferę wyprowadzania pieniędzy z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Do całej sytuacji postanowił odnieść się w mediach społecznościowych Dariusz Rosati, który w latach 1966-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a na przełomie lat 80. i 90. był jednym z członków rady nadzorczej FOZZ. Dziś jest europosłem z ramienia Platformy Obywatelskiej.

„Nieprawidłowości w FOZZ wykryła pierwsza Rada Nadzorcza i powiadomiła Ministerstwo Finansów. A MF zawiadomiło NIK” – napisał na Twitterze.

Na jego słowa zareagowała córka tragicznie zmarłego Falzmanna, dziennikarka i prowadząca Zuzanna Falzmann. „Szanowny Panie @DariuszRosati, to co Pan napisał nie jest prawdą. Nieprawidłowości w FOZZ wykrył mój Tata Michał Falzmann. W takim dniu akurat Pan nie powinien chyba zabierać głosu” – czytamy w jej wpisie.


Ostro na słowa Rosatiego zareagował także historyk prof. Sławomir Cenckiewicz, który wpis europosła PO określił krótko „komedią”.

„Komedia! Znam wszystko co jest dostępne w tym tajne akta ale takiego newsa tam nie spotkałem! Janusz Sawicki kadrowy oficer SB o kryptonimie Kmityn był mózgiem i przewodniczącym Rady Nadzorczej FOZZ w której wszyscy byli powiązani z bezpieka. NIK ustalił totalne zaniechania RN” – czytamy we wpisie historyka.

„Oczywiście domyślam się że chodzi o akcję Jana Wołoszyna czyli agenta o ps. Okal. Uruchomił go Departament I by uderzył w Żemka kiedy ten na polecenie Zarządu II SG odmówił "niebieskim" pomocy w malwersacjach finansowych. Opisałem w DRMoskwy” – dodał.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura