REKLAMA

„Bardzo mi przykro…”. Rosati odpowiada Zuzannie Falzmann

W niedzielę mija 30. rocznica śmierci Michała Falzmanna, inspektora NIK, który odkrył aferę wyprowadzania pieniędzy z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego.
 „Bardzo mi przykro…”. Rosati odpowiada Zuzannie Falzmann
/ fot. Wikipedia CC BY-SA 2.0


W niedzielę mija 30. rocznica śmierci Michała Falzmanna, inspektora NIK, który odkrył aferę wyprowadzania pieniędzy z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Do całej sytuacji postanowił odnieść się w mediach społecznościowych Dariusz Rosati, który w latach 1966-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a na przełomie lat 80. i 90. był jednym z członków rady nadzorczej FOZZ. Dziś jest europosłem z ramienia Platformy Obywatelskiej.

„Nieprawidłowości w FOZZ wykryła pierwsza Rada Nadzorcza i powiadomiła Ministerstwo Finansów. A MF zawiadomiło NIK” – napisał na Twitterze.

Na jego słowa zareagowała córka tragicznie zmarłego Falzmanna, dziennikarka i wieloletnia korespondentka w USA Zuzanna Falzmann. „Szanowny Panie @DariuszRosati, to co Pan napisał nie jest prawdą. Nieprawidłowości w FOZZ wykrył mój Tata Michał Falzmann. W takim dniu akurat Pan nie powinien chyba zabierać głosu” – czytamy w jej wpisie.
 

Rosati odpowiada


„Rada Nadzorcza FOZZ wykryła aferę w FOZZ na początku 1990r, przy badaniu bilansu Funduszu za 1989r. Zgłosiliśmy sprawę do Min. Fin, które następnie zawiadomiło NIK. W tej sprawie byłem wielokrotnie przesłuchiwany w prokuraturze i nigdy nie postawiono mi żadnych zarzutów” – odpowiedział dziennikarce europoseł PO.

W kolejnym wpisie stwierdził, że „bardzo mu przykro z powodu ojca”. „Nie miałem okazji poznać go osobiście. Jeśli są jakiekolwiek niejasności związane z jego nagłą śmiercią, powinny być bezwzględnie wyjaśnione, niezależnie od upływu czasu” – dodał.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura