REKLAMA

[video] "Takie rzeczy mogą zdarzyć się w biedniejszych krajach, nie tutaj". Szokujące słowa Niemki po powodzi

Niemcy doświadczyły największej od dziesięcioleci klęski powodzi, w wyniku której zginęło co najmniej 157 osób, kilkaset odniosło rany, a dziesiątki domów, mostów, dróg zostało zniszczonych. Kondolencje i obietnice pomocy przychodzą z całego świata, w tym także z Polski. Jak się okazuje, dla niektórych mieszkańców zza Odry jest prawdziwym szokiem, że klęska żywiołowa może dotknąć taki kraj jak Niemcy.
 [video]
/ screen video

Czytaj więcej: Stale rośnie bilans śmiertelnych ofiar powodzi. Najgorsza sytuacja w Niemczech

Jak informują służby, liczba ofiar śmiertelnych powodzi, jakie w ciągu ostatnich dni nawiedziły Niemcy, wynosi 157. Rany odniosło 670 osób. Kataklizm dotknął także Belgię. Wiceszef MON Mariusz Błaszczak poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że jeśli tylko Niemcy będą oczekiwały pomocy w walce z żywiołem, polskie służby są gotowe do działania. Kondolencje na ręce Angeli Merkel złożył także premier Mateusz Morawiecki. 

Tymczasem okazuje się, że dla niektórych mieszkańców zza Odry jest prawdziwym szokiem, że klęska żywiołowa może dotknąć taki kraj jak Niemcy. W materiale Polsat News wypowiedziała się kobieta z obszaru dotkniętego powodzią, której słowa wywołały u polskich internautów prawdziwą konsternację.

 

Nie spodziewasz się, że ludzie będą ginąć w czasie powodzi w Niemczech. Takie rzeczy mogą zdarzyć się w biedniejszych krajach, nie tutaj

- powiedziała Niemka z terenów dotkniętych powodzią w materiale Polsat News. Internauci nie kryli zaskoczenia - a niektórzy oburzenia - tymi słowami.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura