REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Trójmorze żyje

Trójmorze żyje! Właśnie zakończył się 6. szczyt inicjatywy Trójmorza w Sofii. Przedstawiciele 12 państw podjęli wspólną deklarację ws. przyszłej współpracy. W tygodniku ponadto sprawa przewodniczącej zakładowej Solidarność w koncernie AstraZeneca, która miała być szpiegowana. O tym w najnowszym wydaniu „TS”. A w numerze ponadto wiele innych materiałów.
 Najnowszy numer
/ Okładka Tygodnika Solidarność nr 29/2021

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

 

Na 6. Szczycie Inicjatywy Trójmorza w Sofii zarysowane zostały praktyczne perspektywy rozwiązań, które skutecznie mają łączyć rozwój gospodarczy, zbiorowe bezpieczeństwo i odpowiedzialną dyplomację. Niektóre z tych rozwiązań to budowanie systemowych odpowiedzi na zróżnicowane i trudne wyzwania.

- pisze Teresa Wójcik w swoim podsumowaniu szczytu Trójmorza w Sofii.

 

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa ruszył proces, w którym pokrzywdzoną jest Emilia N., przewodnicząca zakładowej Solidarności w farmaceutycznym koncernie Astra Zeneca. Oskarżonymi w sprawie są radca prawny Łukasz K. oraz detektywi Dariusz I. i Magdalena P.

 

Norwegia już od dawna sprzeciwiała się polityce Izraela – tej na Bliskim Wschodzie, ale również tej europejskiej. W świecie dyplomacji nie do pomyślenia była otwarta krytyka innego państwa, szczególnie o takim znaczeniu gospodarczym i militarnym. Norwegowie zdecydowali się na wycofanie swoich funduszy z izraelskich spółek. To była dla Izraela bolesna decyzja.

 

 

Projekt wprowadzenia globalnego podatku korporacyjnego jest właściwie przesądzony. Spotkanie ministrów finansów oraz szefów banków centralnych grupy G20, które odbyło się na początku lipca w Wenecji, właściwie przygotowało nowe światowe prawo. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się podczas szczytu grupy G20 w październiku w Rzymie. Ale to nie jedyna zmiana, jaka czeka największe światowe korporacje. Zmiany nie odbędą się bez protestów – kilkanaście krajów chce zbojkotować pomysł.

 

A co jeszcze w numerze? 

 • Suwak opozycyjny jest ograniczony - rozmowa z prof. Łukaszem Młyńczykiem z Katedry Teorii Polityki i Administracji Instytutu Nauk o Polityce i Administracji na Uniwersytecie Zielonogórskim
 • "Gra o Tron. Edycja polska" - felieton Rafała Wosia
 • Wakacje prestiż i polityka - to gdzie spędzamy urlop odzwierciedla nasze preferencje wyborcze
 • "Obronić Unię" - felieton Karola Gaca
 • "Konieczne wierze neuronauki" - felieton Tomasza P. Terlikowskiego
 • Podwyżki cen paliw coraz bardziej realne - analiza Aleksandra Żywczyka
 • "Czas na asertywne działania w aspekcie Trójmorza" - felieton Waldemara Binieckiego
 • "Prawie Holocaust? Ofiary minimum, wina maksimum" - felieton Marka Jana Chodakiewicza
 • Wakacje na orbicie coraz bliżej - o kosmicznej turystyce
 • "Wszystko robię po swojemu" - rozmowa z Mery Spolsky, popularną piosenkarką
 • Perypetie z Kopernikiem - nowi badacze zaczynają podważać to, co wiemy o polskim astronomie
 • "Nieosądzeni mordercy komandorów" - felieton Tadeusza Płużańskiego

 


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura