"Planista morderstw, czerwona szmata". Dziennikarz komentuje pogrzeb komunistycznego generała na Powązkach

10 lipca 2021 roku zmarł w wieku 95 lat wpływowy komunista gen. Wacław Szklarski. Jak wynika z nekrologu udostępnionego przez Sławomira Cenckiewicza, zostanie on pochowany z honorami na wojskowych Powązkach, a msza żałobna zostanie odprawiona w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.
Kwatera Batalionu
Kwatera Batalionu "Zośka" na wojskowych Powązkach w Warszawie / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Adrian Grycuk

- Planista morderstw, czerwona szmata, człowiek, który przez lata hańbił mundur Oficera Wojska Polskiego, zostanie pochowany na „wojskowych” Powązkach. Msza w katedrze?! Dużo kosztowało? Moi dziadkowie i przewracają się w grobach.

- komentuje Wojciech Biedroń dziennikarz "Sieci" i wPolityce.pl.

Gen. dyw. Wacław Szklarski w latach 80. był jednym z najbardziej wpływowych polskich wojskowych. Był zastępcą szefa sztabu wojsk Układu Warszawskiego, a jako bliski współpracownik gen. Jaruzelskiego pełnił funkcję zastępcy szefa Sztabu Generalnego LWP. 

Po 1989 r. Szklarski wspierał postkomunistów. W 1995 r. zasłynął z poparcia wyjazdu do Moskwy premiera Józefa Oleksego. Oleksy wspólnie ze Szklarskim wzięli tam udział w uroczystościach z okazji 50. rocznicy zakończeni II wojny światowej. Zasługi Szklarskiego docenił prezydent Aleksander Kwaśniewski, dekorując go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

- informuje Onet.pl. 

10 lipca 2021 roku Szklarski zmarł. Jak dowiadujemy się z nekrologu, który w mediach społecznościowych upublicznił Sławomir Cenckiewicz, Szklarskiego czeka wyjątkowo zaszczytne pożegnanie.

Szok! Planista stanu wojennego i wieloletni strateg Zarządu I SG przygotowujący plan ataku wojsk UW w tym Frontu Polskiego/Nadmorskiego, z-za szefa sztabu ZSZ UW, w przeszłości agent sowieckiego GZI o ps. Marysia...z honorami żegnamy z honorami w katedrze i na Powązkach. Pojutrze

- napisał Sławomir Cenckiewicz na Twitterze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe