REKLAMA

Administracja Bidena szantażuje Ukrainę, żeby ta nie krytykowała porozumienia ws. Nord Stream 2?

USA i Niemcy zawarły wstępne porozumienie w sprawie sporu o gazociąg Nord Stream 2 - podała we wtorek agencja AP. Informację potwierdziło źródło PAP w Kongresie.
Joe Biden Administracja Bidena szantażuje Ukrainę, żeby ta nie krytykowała porozumienia ws. Nord Stream 2?
Joe Biden / EPA/Al Drago / POOL Dostawca: PAP/EPA

- USA zrezygnują z wieloletniego sprzeciwu wobec Nord Stream 2 na mocy umowy, którą niemieccy urzędnicy postrzegają jako zwycięstwo dyplomatyczne, ale która prawdopodobnie nie spodoba się niektórym zachodnim sojusznikom

- pisze Bojan Pancevski berliński korespondent World Street Journal

- Pozostaje tylko uświadomić Ukraińcom (wykręcając ręce), że muszą być teraz szczęśliwi i absolutnie nie mówić, jak kiepski jest ten układ... (...) Od moich źródeł w DC słyszę, że ludzie z Bidena grożą Ukraińcom, że jeśli wystąpią przeciwko [układowi] Biden-Merkel,  zaproszenie do Białego Domu dla Zełenskiego zostanie anulowane.

- komentuje Sławomir Dębski, szef PISM [Polish Institute of International Affairs]

- Stało się zrozumiałe, czemu w ostatnich dniach amerykańska administracja zaczęła odsuwać wizytę Zełenskiego u Bidena w Białym Domu. Warunkiem będzie brak krytyki porozumienia USA-RFN dot. Nord Stream 2 ze strony Ukrainy.

- komentuje Adam Eberhardt dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich

- Według doniesień administracja prezydenta Bidena naciska bardzo poważnie na Ukrainę, by ta siedziała cicho ws. niekorzystnego dla niej porozumienia USA-Niemcy ws. Nord Stream 2. To co, usłyszymy rano, że Biden to marionetka Putina?

- komentuje Jakub Wiech ekspert portalu Energetyka24.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura