Wiącek nie spodobał się „Wolnym Sądom”? „Powinien być dobermanem, będzie łagodnym barankiem” [WIDEO]

Potrzebny jest Rzecznik, który będzie dobermanem, który będzie potrafił w sposób odważny przeciwstawić się władzy, która łamie prawo. Pan profesor Wiącek raczej będzie łagodnym barankiem – stwierdził na antenie TVN24 adwokat Michał Wawrykiewicz z inicjatywy "Wolne Sądy".
 Wiącek nie spodobał się „Wolnym Sądom”? „Powinien być dobermanem, będzie łagodnym barankiem” [WIDEO]
/ fot. screen TVN24

Dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski opublikował fragment debaty na antenie TVN24, która toczyła się tuż po wypowiedzi w prof. Wiącka w Senacie. „Wolne Sądy sceptyczne wobec profesora Marcina Wiącka. »Powinien być dobermanem, będzie łagodnym barankiem«” – pisze Wróblewski.

– Jestem bardzo rozczarowany tym, co usłyszałem z ust kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich, szczególnie w kwestii, która mnie najbardziej interesuje, czyli rządów prawa i drastycznych naruszeń w tym zakresie w ciągu ostatnich sześciu lat – stwierdził na antenie TVN24 adwokat Michał Wawrykiewicz z inicjatywy „Wolne Sądy”, niegdyś kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu.

Zdaniem adwokata prof. Wiącek „dokonuje symetrystycznych ocen i jest bardzo niejednoznaczny”. – W wielu kwestiach nie usłyszałem odpowiedzi bardzo zasadniczej – dodał.

– Oceniam jego postawę z dużym rozgoryczeniem. Uważam, że będzie bardzo wycofanym Rzecznikiem Praw Obywatelskich, jeśli Senat go zaakceptuje. W tak trudnych czasach jak teraz, czasach ewidentnie autokratycznej władzy, która w taki brutalny sposób dokonuje zamachu na nasze prawa i podstawy ustrojowe państwa – podsumował kandydata na RPO Wawrykiewicz.

– Potrzebny jest Rzecznik, który będzie dobermanem, który będzie potrafił w sposób odważny przeciwstawić się władzy, która łamie prawo. Pan profesor Wiącek raczej będzie łagodnym barankiem – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe