REKLAMA

Senat wyraził zgodę na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Gorące komentarze internautów

Prof. Marcin Wiącek będzie nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Senat w środę w głosowaniu wyraził zgodę na powołanie go na 5-letnią kadencję.
 Senat wyraził zgodę na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Gorące komentarze internautów
/ fot. PAP/Marcin Obara

Za wyborem prof. Wiącka zagłosowało w środę 93 senatorów, nikt nie był przeciw, zaś pięciu senatorów wstrzymało się od głosu. Kandydaturę Wiącka zgłosiły wspólnie klub PiS i kluby opozycyjne: PSL-Koalicja Polska, UED, Konserwatyści oraz Lewica, a także koło Polska 2050 oraz Polskie Sprawy.

„Sukces opozycji i koncepcji @nowePSL @KosiniakKamysz @PZgorzelskiP Ale i teraz duże wyzwanie przed prof. Wiackiem. Będzie nieustannie (co naturalne) porównywany do @Adbodnar. I to od pierwszego dnia” – pisze na Twitterze dziennikarz „Rzeczpospolitej” Michał Kolanko. Jak dodał, „warto odnotować postawę PiS w ostatniej rundzie”.

„Prof. Wiącek nowym RPO. Osoba o gigantycznych kompetencjach, dużym dorobku naukowym, a przede wszystkim człowiek, któremu nikt nie zarzuci, że jest przedstawicielem jakiejkolwiek partii. Ma bardzo mocny mandat do pełnienia tej funkcji. Gratulacje!” – czytamy we wpisie rzecznika Porozumienia Jana Strzeżka.

„Dzięki naszym staraniom i determinacji udało się zakończyć pat” – pisze entuzjastycznie lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Gratulacje złożył także dotychczasowy RPO Adam Bodnar: „Gratulacje dla prof. Marcina Wiącka z okazji wyboru na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich (VIII kadencji). Życzę powodzenia w realizacji zaszczytnej misji służenia obywatelom i wszystkim innym osobom, których prawa i wolności mogą być naruszane”.
 

 


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura