REKLAMA

"Czekamy na kolejne kroki". TVN24 zapytało Trzaskowskiego o "powrót Tuska"

Pracy wystarczy dla wszystkich - powiedział w środę prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski, odnosząc się do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki i do kierowania PO. Podkreślił, że Tusk jak mało kto "umie się bić z PiS-em".
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski / Wikipedia CC BY-SA 2,0 EPP

Trzaskowski pytany był w TVN24 o powrót Tuska i wzięcie przez niego odpowiedzialności za PO, za którą on sam też deklarował chęć wzięcia odpowiedzialności.

"PO została wzmocniona. Wszystkie reflektory są w tej chwili skierowane na nas. Jest szansa, że nie tylko będziemy najsilniejszym ugrupowaniem na opozycji, którym zawsze byliśmy. To PO ma największe doświadczenie, sprawczość i możliwość przejęcia rządów od PiS. I to bardzo dobrze. Czekamy na kolejne kroki, w których my wszyscy bierzemy udział. Chcemy wzmacniać PO, nie tylko kosztem innych ugrupowań opozycyjnych. Chcemy się rozszerzać, chcemy adresować przekaz do ludzi młodych. Stąd pomysł Campusu Polska Przyszłości, jak i konsolidowanie samorządowców" - mówił wiceprzewodniczący PO.

W ocenie Trzaskowskiego "pracy wystarczy dla wszystkich". Prezydent Warszawy uważa też, że Donald Tusk jak mało kto "umie się bić z PiS-em".

Trzaskowski stwierdził, że dzisiaj jego rolą jest wzmacnianie PO. "Mam zdolność pozyskiwania nowych zwolenników, aby byli po stronie PO i opozycji. (...) Jest czas na granie na wielu fortepianach jednocześnie" - dodał.

Wiceszef PO pytany był także o to, czy Tusk przywrócił wiarę w strukturach tej partii w wygrywanie wyborów pod tym szyldem.

"Zawsze to mówiłem, że bez silnej PO nie da się wygrać żadnych wyborów. Mówiłem to, kiedy startowałem na urząd prezydenta RP i chwilę po tych wyborach, gdy notowania PO były bardzo dobre i mówię to dalej. Zgadzam się z Donaldem Tuskiem, że bez PO żadnych wyborów nie wygramy. (...) Natomiast uważam, że partia ta musi się rozszerzać, dopuszczać nowych ludzi. Moim zadaniem, tak jak i innych samorządowców związanych z PO, jest konsolidowanie przedstawicieli władz lokalnych. Bez siły, którą dają samorządy trudno będzie wygrać zarówno wybory samorządowe, jak i parlamentarne. (...) Musimy też przekonywać wszystkich młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłość, że warto głosować na PO, warto wspierać całą opozycję" - mówił Trzaskowski. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ mok/


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura