Szokujące sceny w Tarnobrzegu: 81-latek z maczetą groził dzieciom i matce na placu zabaw

Policjanci zatrzymali 81-letniego mieszkańca Tarnobrzegu, który przyszedł na plac zabaw z maczetą, groził dzieciom i jednej z matek. Mężczyźnie nie spodobało się, że chłopcy grali w piłkę i hałasowali. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Prokurator zastosował wobec mężczyzny m.in. policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.
 Szokujące sceny w Tarnobrzegu: 81-latek z maczetą groził dzieciom i matce na placu zabaw
/ pixabay.com

Zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który na plac zabaw wszedł z maczetą, policjanci otrzymali w poniedziałek, po godz. 18. Dyżurny tarnobrzeskiej jednostki we wskazane miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i ustalili poszkodowane osoby. Sprawcą okazał się 81- letni mieszkaniec osiedla Serbinów. Mężczyzna był trzeźwy.

Z relacji świadków wynikało, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę. Agresja seniora i trzymany w ręku przedmiot spowodowały, że dzieci przestały się bawić i wybiegły z placu zabaw. Jedna z matek, widząc całe zdarzenie o pomoc poprosiła policjantów. Wówczas 81-latek, zaczął do niej krzyczeć, machając w jej kierunku maczetą. Na całe szczęście w tym zdarzeniu, nikt nie ucierpiał. Po całym zajściu mężczyzna schował maczetę do zaparkowanego auta.

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie, a mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 81-latkowi dwóch zarzutów popełnionych przestępstw. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, zakazu zbliżania się do placu zabaw i boiska przy ul. Matejki w Tarnobrzegu oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Teraz o dalszym losie 81-latka zdecyduje sąd.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe