[video] "Słuchaj facet, kur*a...". Kobieta złapała na gorącym uczynku złodzieja, który demontował jej katalizator

Wideo opublikowane przez wideoblog STOP PIRAT budzi spore poruszenie w sieci. Autorka nagrania zarejestrowała próbę kradzieży katalizatora z samochodu BMW e39. Całe zajście miało miejsce 19 lipca 2021 r. około godziny 6 rano. Zdezorientowany złodziej próbował ratować się ucieczką, wsiadł szybko do swojego samochodu i odjechał z miejsca zdarzenia.
 [video]
/ screen YT - STOP PIRAT

Jak relacjonuje autorka, nie było to pierwsze takie zajście z udziałem tego człowieka - już wcześniej miał na sumieniu podobne przestępstwa. Na szczęście kilka dni później policja zatrzymała złodzieja w Starogardzie Gdańskim.

- informuje wideoblog STOP PIRAT. 

 

Halo, dzień dobry... po raz drugi tak? Proszę bardzo tu jest kamera... proszę się pokazać. No proszę się pokazać

- słyszymy głos kobiety na nagraniu. Zdezorientowany złodziej próbował ratować się ucieczką, zasłaniając przy tym twarz.

 

Słuchaj facet kur*a... Niech ja cię tu więcej w ogóle nie widzę! Pokaż się! No i proszę bardzo, dzwonię na policję. Proszę bardzo! Masz, gościu, po raz drugi... 

- mówiła kobieta do złodzieja. 

Mężczyzna został już zatrzymany przez starogardzką policję. Publikujemy notatkę funkcjonariuszy z środy:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące włamania do straganu warzywnego i kradzieży miodu oraz usiłowania kradzieży katalizatora z zaparkowanego pojazdu. Usłyszał je 38-latek, który od pewnego czasu był poszukiwany przez miejscowych funkcjonariuszy. Łączne straty spowodowane w wyniku popełnienia tych przestępstw wyniosły 950 zł. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o włamaniu do straganu warzywnego. Sprawca ukradł 9 słoików miodu o łącznej wartości 350 zł. Zajmujący się tą sprawą kryminalni ustalili rysopis oraz personalia włamywacza. Okazał się nim 38-letni mężczyzna, który nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna na jednym z parkingów w Kościerzynie usiłował wyciąć katalizator z zaparkowanego BMW. Złodziej został spłoszony przez przypadkową kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Straty spowodowane tym zdarzeniem, oszacowane zostały na kwotę 600 zł.

Poszukiwany przez starogardzkich funkcjonariuszy przestępca został zatrzymany wczoraj na terenie Gdańska. Kryminalni przekonwojowali go do swojej komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące włamania oraz usiłowania kradzieży. Mężczyzna był już wcześniej karany za popełnianie podobnych przestępstw, a obecnie działał w warunkach recydywy.

Kodeks karny za włamanie przewiduje w takim przypadku karę do 15 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe