REKLAMA

[VIDEO] Reporterka RTL miała celowo pobrudzić twarz błotem podczas relacji z powodzi. Została zawieszona

Prawdopodobnie w celu dostarczenia bardziej dramatycznych obrazów z terenów powodzi reporterka RTL Susanna Ohlen umazała się błotem na potrzeby reportażu. Jej stacja zawiesiła ją w obowiązkach - informuje w czwartek dziennik "Bild".
 [VIDEO] Reporterka RTL miała celowo pobrudzić twarz błotem podczas relacji z powodzi. Została zawieszona
/ screen TT @disclosetv

"Susanna Ohlen relacjonowała z terenów powodziowych, a RTL zrobił z niej bohaterkę" - pisze dziennik.

"Prezenterka RTL Susanna Ohlen pomaga przy pracach porządkowych w Bad Muenstereifel i dzieli się w sieci wstrząsającym materiałem filmowym" - głosiła relacja RTL. W reportażu Ohlen, pokryta błotem, opowiadała o cierpieniach ludzi i wzywała widzów, by również pomogli.

Jednak "Ohlen została sfilmowana podczas swojej akcji błotnej", pisze "Bild", a filmik trafił na YouTube i Twittera. Na nagraniu widać, jak w obecności kolegów reporterka pochyla się, zanurza ręce w błocie, a następnie się nim smaruje.

Rzeczniczka RTL, zapytana o sprawę przez dziennik "Bild", wyjaśniła w czwartek po południu: "Działania naszej reporterki stoją w jawnej sprzeczności z zasadami dziennikarskimi i naszymi własnymi standardami. Dlatego w poniedziałek, gdy się o tym dowiedzieliśmy, natychmiast ją zawiesiliśmy".

Według gazety "Bild" oznacza to, że "RTL wiedział o oszustwie błotnym od poniedziałku - ale trzymał swoich widzów w niewiedzy aż do momentu, gdy akcja stała się publiczna w sieci i nie mogła być dłużej utrzymywana w tajemnicy".

Ohlen pracuje w RTL od 2008 roku. Ostatnio prowadziła program "Guten Morgen Deutschland" (Dzień dobry Niemcy).

W ubiegłotygodniowych powodziach na zachodzie Niemiec zginęło co najmniej 170 osób.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura