[VIDEO] Reporterka RTL miała celowo pobrudzić twarz błotem podczas relacji z powodzi. Została zawieszona

Prawdopodobnie w celu dostarczenia bardziej dramatycznych obrazów z terenów powodzi reporterka RTL Susanna Ohlen umazała się błotem na potrzeby reportażu. Jej stacja zawiesiła ją w obowiązkach - informuje w czwartek dziennik "Bild".
 [VIDEO] Reporterka RTL miała celowo pobrudzić twarz błotem podczas relacji z powodzi. Została zawieszona
/ screen TT @disclosetv

"Susanna Ohlen relacjonowała z terenów powodziowych, a RTL zrobił z niej bohaterkę" - pisze dziennik.

"Prezenterka RTL Susanna Ohlen pomaga przy pracach porządkowych w Bad Muenstereifel i dzieli się w sieci wstrząsającym materiałem filmowym" - głosiła relacja RTL. W reportażu Ohlen, pokryta błotem, opowiadała o cierpieniach ludzi i wzywała widzów, by również pomogli.

Jednak "Ohlen została sfilmowana podczas swojej akcji błotnej", pisze "Bild", a filmik trafił na YouTube i Twittera. Na nagraniu widać, jak w obecności kolegów reporterka pochyla się, zanurza ręce w błocie, a następnie się nim smaruje.

Rzeczniczka RTL, zapytana o sprawę przez dziennik "Bild", wyjaśniła w czwartek po południu: "Działania naszej reporterki stoją w jawnej sprzeczności z zasadami dziennikarskimi i naszymi własnymi standardami. Dlatego w poniedziałek, gdy się o tym dowiedzieliśmy, natychmiast ją zawiesiliśmy".

Według gazety "Bild" oznacza to, że "RTL wiedział o oszustwie błotnym od poniedziałku - ale trzymał swoich widzów w niewiedzy aż do momentu, gdy akcja stała się publiczna w sieci i nie mogła być dłużej utrzymywana w tajemnicy".

Ohlen pracuje w RTL od 2008 roku. Ostatnio prowadziła program "Guten Morgen Deutschland" (Dzień dobry Niemcy).

W ubiegłotygodniowych powodziach na zachodzie Niemiec zginęło co najmniej 170 osób.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe