Prawy Sierpowy: Jeśli chcesz pokoju, to nie polegaj na sojuszach z kłamcami

Historia uczy że sojusze są dobre wtedy gdy sojusznik ma taki sam problem jak ten co tego sojusznika potrzebuje. W innym przypadku dobre są tylko interesy, bo nawet fałszywy i niepewny sojusznik będzie wspomagał nawet najgorszy reżim, z ogromna oficjalną niechęcią, bo widzi w tym swój interes. Najwyraźniej nadszedł czas aby Polska przestała być definitywnie petentem u wielkich graczy i zaczęła grać we własne gry, na początek przejąć Trójmorze nie dopuszczając do niego Niemców.
Władimir Putin
Władimir Putin / Pixabay.com

Okiem farmera

Ponoć nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki, lecz ludzkość jest na tyle głupia że musi cyklicznie wywoływać konflikty które zawsze zaczynają się od chciwości i zdrady. Czemu Niemcy tak ochoczo sponsorują Putina? Bo ten będąc na placówce w czasach ZSRR zebrał sporo haków na ich polityków. Archiwa dawnej KGB a obecnie FSB są pełne przydatnej wiedzy. Pamiętam pierwszą wizytę Angeli Merkel w Moskwie, co wtedy zrobił Putin?  Kazał wprowadzić dużego psa który sobie podszedł do pani kanclerz swobodnie i bez kagańca. Oczywiście Car wiedział że pies nie zrobi jego gościowi krzywdy. Ale również wiedział że Frau Angela bardzo boi się dużych psów, więc z zainteresowaniem obserwował jej reakcję, a drwiący uśmieszek zagościł na jego twarzy. W Gazpromie jest zatrudniony poprzedni kanclerz Gerhard Schröder, co samo w sobie jest już oznaką skorumpowania niemieckich elit władzy. A co z USA? Co z Bidenem? Wystarczyło że zaczął nazywać Putina masowym mordercą, a zaraz dostał pstryczka w rurę z gazem. I tak szybko jak zaczął wojować z Moskwą, tak szybko zrejterował, przeprosił za sankcje i odblokował NS2. W archiwach po dawnym ZSRR mają spore doświadczenie i już uczą swych następców z FSB jak się robi skuteczną politykę wobec tych co nie myślą głową, a całkiem odwrotną stroną ciała. Z rozbawieniem władze Kremla obserwują ofensywę tęczowej zarazy w Europie, W Rosji każdy taki aktywista jak ten co to wiesza te fejkowe tabliczki od razu trafił by do więzienia a potem obozu pracy gdzieś na dalekiej Syberii, a jedynym obiektem pożądania który by nie domówił igraszek były by stada komarów. Ta stara Unia o innej prędkości tak bardzo się martwi o praworządność w Polsce, tymczasem sama ochoczo karmi potwora który ją zarżnie kiedy uzna to za stosowne. Kto ją wtedy będzie bronił? Ta armia Niemiecka która pomaluje wkrótce swe ostatnie sprawne czołgi na różowo? A może Brytyjska której ścisłe dane na temat ich najlepszego czołgu zostały właśnie ujawnione na stronach gry internetowej? Albo Francuska marynarka wojenna? Co prawda nie sprzedali Mistrali Rosji, ale tak jakoś przypadkiem zaginęły twarde dyski z tych okrętów zawierające wrażliwe i bardzo tajne dane. Mocarstwa zachodnie zachowują się jak lwy z cyrku. Głośno ryczą i skaczą przez ogień z płonącego Rosyjskiego gazu na rozkaz tresera Władymira Władymirowicza Putina. A jak któreś zacznie się buntować to dostanie batem po grzbiecie, tym samym batem za który samo zapłaciło robiąc interesy z Carem Moskwy.

farmerjanek
 


 

POLECANE
Euromajdan-Warszawa pikietował przed ambasadą Belgii. W tle rosyjskie aktywa gorące
Euromajdan-Warszawa pikietował przed ambasadą Belgii. W tle rosyjskie aktywa

„Belgio, odblokuj reparacyjną pożyczkę dla Ukrainy” - z takim transparentem Natalia Panchenko i Euromajdan-Warszawa pikietowali 11 grudnia przed Ambasadą Królestwa Belgii w Warszawie. Przekaz był jednoznaczny - „Staliśmy z jednym jasnym apelem: agresor musi zapłacić za wojnę”.

Kuriozalny wpis Tuska o prezydencie. Stan emocjonalnego rozdygotania tylko się pogłębia z ostatniej chwili
Kuriozalny wpis Tuska o prezydencie. "Stan emocjonalnego rozdygotania tylko się pogłębia"

Donald Tusk w swoich wpisach zdołał połączyć sprawę pobicia nastoletniego kibica w Gdyni oraz ataku na hiszpańskich kibiców z osobą prezydenta Karola Nawrockiego. Rzecznik prezydenta odpowiedział ze współczuciem: "Niestety, stan emocjonalnego rozdygotania Donalda Tuska tylko się pogłębia" 

Orban o działaniach UE ws. rosyjskich aktywów: Brukselczycy przekraczają Rubikon, nastała dyktatura z ostatniej chwili
Orban o działaniach UE ws. rosyjskich aktywów: Brukselczycy przekraczają Rubikon, nastała dyktatura

„Brukselczycy przekraczają Rubikon, nastała brukselska dyktatura; Węgry protestują przeciwko tej decyzji i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić porządek prawny” - napisał w piątek na Facebooku węgierski premier Viktor Orban, komentując najnowsze decyzje UE ws. zamrożonych rosyjskich aktywów.

Irakijczyk Barham Ahmed Salih nowym Wysokim Komisarzem ONZ ds. Uchodźców. A co z Hołownią? z ostatniej chwili
Irakijczyk Barham Ahmed Salih nowym Wysokim Komisarzem ONZ ds. Uchodźców. A co z Hołownią?

O stanowisko nowego Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców ubiegał się Szymon Hołownia. Jednak został na niego wybrany były prezydent Iraku Barham Salih.

Samochody będą droższe i będzie ich mniej. PE i Rada UE zawarły porozumienie w sprawie sektora motoryzacyjnego z ostatniej chwili
Samochody będą droższe i będzie ich mniej. PE i Rada UE zawarły porozumienie w sprawie sektora motoryzacyjnego

Wczesnym rankiem w piątek Parlament Europejski i Rada UE osiągnęły tymczasowe porozumienie w sprawie nowych unijnych przepisów dotyczących obiegu zamkniętego, które mają objąć cały cykl życia pojazdu, od projektu po ostateczne traktowanie na koniec cyklu życia.

Tłum nielegalnych imigrantów sforsował granicę na wschodzie. Trwa akcja Straży Granicznej z ostatniej chwili
Tłum nielegalnych imigrantów sforsował granicę na wschodzie. Trwa akcja Straży Granicznej

Ponad 180 cudzoziemców przedostało się w czwartek kilkudziesięciometrowym wykopanym tunelem pod granicą polsko-białoruską – ustaliła PAP w Straży Granicznej. Liczbę osób ustalono dzięki systemom elektronicznym, a niedługo później zatrzymano ponad 130 osób; trwają poszukiwania pozostałych migrantów.

Pilne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej z ostatniej chwili
Pilne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wydalili z Polski trzech obywateli Gruzji zatrzymanych za kradzieże i rozboje. Mężczyźni, po opuszczeniu zakładu karnego w Hrubieszowie, otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu oraz wieloletni zakaz ponownego wjazdu do Polski i strefy Schengen.

Rosyjski sąd zajmie się instytucją mrożącą rosyjskie aktywa. Jest pozew z ostatniej chwili
Rosyjski sąd zajmie się instytucją mrożącą rosyjskie aktywa. Jest pozew

Rosyjski bank centralny poinformował w piątek, że pozwał przed sądem w Moskwie Euroclear, instytucję finansową z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się obsługą transakcji na rynkach kapitałowych.

Skandal w Ochotniczej Straży Pożarnej. Prezes jednostki oskarżony o molestowanie podwładnych nastolatek z ostatniej chwili
Skandal w Ochotniczej Straży Pożarnej. Prezes jednostki oskarżony o molestowanie podwładnych nastolatek

Prokuratura Rejonowa w Opolu postawiła prezesowi jednej z jednostek OSP poważne zarzuty dotyczące molestowania sześciu dziewcząt, w większości niepełnoletnich. Według śledczych mężczyzna miał wykorzystywać swoją pozycję w strukturach straży pożarnej.

Ważny komunikat dla mieszkańców Katowic Wiadomości
Ważny komunikat dla mieszkańców Katowic

Już w poniedziałek 15 grudnia kierowcy, piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z nowych wiaduktów na ul. Bohaterów Monte Cassino w Katowicach. Zakończenie prac oznacza koniec utrudnień na S86 – jednej z najbardziej obciążonych tras w Polsce.

REKLAMA

Prawy Sierpowy: Jeśli chcesz pokoju, to nie polegaj na sojuszach z kłamcami

Historia uczy że sojusze są dobre wtedy gdy sojusznik ma taki sam problem jak ten co tego sojusznika potrzebuje. W innym przypadku dobre są tylko interesy, bo nawet fałszywy i niepewny sojusznik będzie wspomagał nawet najgorszy reżim, z ogromna oficjalną niechęcią, bo widzi w tym swój interes. Najwyraźniej nadszedł czas aby Polska przestała być definitywnie petentem u wielkich graczy i zaczęła grać we własne gry, na początek przejąć Trójmorze nie dopuszczając do niego Niemców.
Władimir Putin
Władimir Putin / Pixabay.com

Okiem farmera

Ponoć nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki, lecz ludzkość jest na tyle głupia że musi cyklicznie wywoływać konflikty które zawsze zaczynają się od chciwości i zdrady. Czemu Niemcy tak ochoczo sponsorują Putina? Bo ten będąc na placówce w czasach ZSRR zebrał sporo haków na ich polityków. Archiwa dawnej KGB a obecnie FSB są pełne przydatnej wiedzy. Pamiętam pierwszą wizytę Angeli Merkel w Moskwie, co wtedy zrobił Putin?  Kazał wprowadzić dużego psa który sobie podszedł do pani kanclerz swobodnie i bez kagańca. Oczywiście Car wiedział że pies nie zrobi jego gościowi krzywdy. Ale również wiedział że Frau Angela bardzo boi się dużych psów, więc z zainteresowaniem obserwował jej reakcję, a drwiący uśmieszek zagościł na jego twarzy. W Gazpromie jest zatrudniony poprzedni kanclerz Gerhard Schröder, co samo w sobie jest już oznaką skorumpowania niemieckich elit władzy. A co z USA? Co z Bidenem? Wystarczyło że zaczął nazywać Putina masowym mordercą, a zaraz dostał pstryczka w rurę z gazem. I tak szybko jak zaczął wojować z Moskwą, tak szybko zrejterował, przeprosił za sankcje i odblokował NS2. W archiwach po dawnym ZSRR mają spore doświadczenie i już uczą swych następców z FSB jak się robi skuteczną politykę wobec tych co nie myślą głową, a całkiem odwrotną stroną ciała. Z rozbawieniem władze Kremla obserwują ofensywę tęczowej zarazy w Europie, W Rosji każdy taki aktywista jak ten co to wiesza te fejkowe tabliczki od razu trafił by do więzienia a potem obozu pracy gdzieś na dalekiej Syberii, a jedynym obiektem pożądania który by nie domówił igraszek były by stada komarów. Ta stara Unia o innej prędkości tak bardzo się martwi o praworządność w Polsce, tymczasem sama ochoczo karmi potwora który ją zarżnie kiedy uzna to za stosowne. Kto ją wtedy będzie bronił? Ta armia Niemiecka która pomaluje wkrótce swe ostatnie sprawne czołgi na różowo? A może Brytyjska której ścisłe dane na temat ich najlepszego czołgu zostały właśnie ujawnione na stronach gry internetowej? Albo Francuska marynarka wojenna? Co prawda nie sprzedali Mistrali Rosji, ale tak jakoś przypadkiem zaginęły twarde dyski z tych okrętów zawierające wrażliwe i bardzo tajne dane. Mocarstwa zachodnie zachowują się jak lwy z cyrku. Głośno ryczą i skaczą przez ogień z płonącego Rosyjskiego gazu na rozkaz tresera Władymira Władymirowicza Putina. A jak któreś zacznie się buntować to dostanie batem po grzbiecie, tym samym batem za który samo zapłaciło robiąc interesy z Carem Moskwy.

farmerjanek
 



 

Polecane